Новини з 1996 року

Дітям до 12 років протипоказано споживати гриби, – МОЗ

Ксенія Омельченко 24 вересня 2018 13:07 831 0

Станом на 21 вересня в Україні отруїлися дикорослими грибами 174 людини, 11 з них померли. Нагадуємо, як вберегтися від отруєння грибами і що робити при підозрі на отруєння.

Найдієвіша порада, яка стовідсотково вбереже вас від отруєння, – відмовтеся від споживання дикорослих грибів. Абсолютно протипоказане споживання грибів дітям до 12 років, жінкам у період вагітності й грудного вигодовування, людям літнього віку, повідомляють у МОЗ.

Якщо ви не можете виключити дикорослі гриби зі свого раціону, то хоча б не купуйте їх на стихійних ринках, а якщо збираєте самі, не беріть підозрілі гриби, занадто молоді чи старі й такі, що ростуть поблизу траси, підприємств, забруднених територій.

Щоб уникнути отруєння грибами, користуйтеся правилом “однієї доби”: готуйте їх протягом першої доби після збирання (відварюйте щонайменше тричі по 30 хвилин)  і зберігайте приготовлені гриби не більше доби.

При появі хоча б одного із симптомів отруєння грибами – негайно звертайтеся до лікаря! Основні ознаки отруєння грибами – це нудота, блювання, різкий біль у животі, діарея, запаморочення, підвищення температури тіла, зниження пульсу, задуха, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), поява галюцинацій та марення.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1317 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2310 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2928 0