Новини з 1996 року

Діти у Кременчуцькій колонії різали вени через порушення їх прав. Причина - мобільні телефони

Марина Баніт 15 червня 2017 09:07 1128 0

Прес-служба обласної Прокуратури повідомила "Програмі Плюс" про події, що відбувалися 14 червня в Кременчуцькій виховній колонії.

Там малолітні в'язні протестували проти недбалого ставлення до них працівниками колонії. З того, про що наразі заявили ув'язнені - їм не дозволяли телефонувати та забороняли палити. Працівники закладу карали активних карцером за намагання захистити свої права. Тож у якийсь момент в'язні почали бити майно закладу (меблі), в тому числі й те, що було в карцері. Дехто з неповнолітніх порізав собі руки.

На місце події виїхали керівники місцевої Прокуратури, представники ювінальної юстиції, слідчі. Наразі проводиться перевірка. 

Справу внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань по факту події 

- за частиною 1 статті 137 ККУ:  Невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов'язків щодо охорони життя та здоров'я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило істотну шкоду здоров'ю потерпілого,

карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

- за частиною 3 статті 120 ККУ: доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, примусу до протиправних дій або систематичного приниження її людської гідності.

Діяння, передбачене частинами першою або другою цієї статті, якщо воно було вчинене щодо неповнолітнього, карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

- частиною 1 статті 194 ККУ: умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах, карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

За роз'ясненням Прокуратури, в даному закладі дзвінки з мобільних телефонів дозволені згідно внутрішнього розпорядку установи. Тобто кожного дня з 14 до 16 години в окремо відведеній для цього кімнаті дозволяється телефонувати. Чи порушувалось право дітей користуватися мобільним телефоном у відведений проміжок часу - з'ясовується.

Працівники закладу запевняють, що дана ситуація була бунтом. Натомість, у разі, якщо прокуратура проведе адекватну перевірку, незабаром стане відомо, чи поводились працівники колонії згідно чинного законодавства та в рамках своїх повноважень, чи дійсно такий бунт із боку ув'язнених був вимушеним заходом для захисту себе від неправомірних дій наглядачів.  

 

Теги: Кримінальна відповідальність

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись