Новини з 1996 року

Діти - це найбільша радість і надія для батьків. Вони - справжнє майбутнє для всього світу

pplus 01 червня 2020 07:20 178 0

День захисту дітей

Цікаве спостереження виявило одне з проведених за кордоном медичне дослідження. Воно показало, що якщо під час вагітності мама хворіє або починає страждати від пошкодження певного органу, то дитина з утроби матері посилає їй стовбурові клітини, які сприяють відновленню.

День захисту дітей в Україні, який щорічно відзначається 1 червня, встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна - дітям" та інших громадських організацій.

Національний фонд соціального захисту матерів і дітей "Україна-дітям" був утворений 20 листопада 1996 Указом Президента України за ініціативою державних і громадських організацій. Сьогодні Фонд активно співпрацює з усіма гілками виконавчої, законодавчої та місцевої влади, державними установами, політичними партіями і фракціями Верховної Ради, вітчизняними та іноземними компаніями і організаціями. Фонд реалізує такі довгострокові програми як "Здоров’я дітей", "Шляхами добра", "Обдаровані діти", масштабні проекти "Дитяче харчування", "Слухові апарати", "Оздоровлення дітей-сиріт, інвалідів, дітей з малозабезпечених багатодітних сімей", "Раннє виявлення та лікування захворювань щитоподібної залози у дітей", "Матеріальна допомога дітям-сиротам, інвалідам та дітям з малозабезпечених багатодітних сімей, а також дитячим інтернатним закладам".

Нагадаємо, за даними проекту DilovaMova.com, Міжнародний День захисту дітей - одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерації жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року і вперше його відсвяткували в 1950 році. Потім ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Вітаємо з Днем захисту дітей!

 

Всесвітній день батьків

Часто батьки, враховуючи всі ті труднощі, з якими їм доводиться стикатися, щоб виховувати своїх чад, відчувають себе, як якісь «хлопчики для биття». Цікаво, що така традиція дійсно була і походить з Англії. У 15-18 століттях при вихованні високих спадкоємців, оскільки бити їх строго заборонялося, то карали за провини не цих королівських осіб, а спеціальних хлопчиків, які виховувалися поряд з ними. Це покарання було дуже ефективним, адже принцу суворо не дозволяли грати більше ні з ким іншим, крім хлопчика для биття. Уявити собі зараз таке дуже складно, проте на якомусь прихованому рівні батьки нерідко відчувають себе саме в такому становищі. Залишається сподіватися, що все їхнє терпіння не даремне, адже з часом ми всі переконуємося в цьому.

Це свято є офіційною міжнародною подією, закріпленою рішенням на рівні Генеральної Асамблеї ООН від 17 жовтня 2012 року № A/RES/66/292 і відзначається щорічно в перший день літа. 1 червня на підтримку батьків по всьому світу, низкою урядових і громадських організацій багатьох країн проводяться різноманітні заходи, спрямовані на вшанування загальноприйнятих традиційних сімейних цінностей, ролі і значення батьків для всіх поколінь.

Статус батьків, їх єдності, зобов’язання і відповідальність, хвилюючі переживання і турбота про благополуччя підростаючого покоління є абсолютно природний стан життя для багатьох з нас. Ніяка сучасна культура або новації світосприйняття, які намагаються нав’язати громадській думці, виключаючи інститут батьківства і нівелюючи вагомість простих людських понять сім’ї, не матиме жодних життєствердних перспектив.

Бути для своїх дітей прикладом і беззастережним авторитетом - це високий привілей! Це радість і нескінченне щастя! Сенс життя і його найбільш явна й практична надія.

День батьків, за даними проекту DilovaMova.com, жодним чином не заміщає таких свят як День батька (День тата), День матері або День сім’ї. Він покликаний підтримувати кульмінаційні акценти подібних понять. Символічно, що саме в цей день відзначається і Міжнародний день захисту дітей.

У цей день ми приєднуємося до привітань на адресу всіх батьків, теперішніх та майбутніх! Бажаємо батькам міцного здоров’я, мудрості і сил! Зі святом Вас і Ваші родини!

 

Початок літа

Найбільш екстремальний і мальовничий період часу. Як правило, календарне літо починається рівно через дев’ять місяців після 31 серпня і завжди наштовхує на одні і ті ж самі думки: як провести літо? де його провести? з ким?

Природа, як людина, буквально виношує щоразу свій, абсолютно унікальний період. І приходить літо. Воно очікуване, проте приходить щоразу по-різному.

Астрономічне літо, наприклад, це проміжок часу між літнім сонцестоянням і осіннім рівноденням. У нашої Північної півкулі воно триває приблизно 93 з половиною доби. Південна півкуля трохи відстає, і цей період триває на 4 дні менше. За цей час потрібно встигнути так багато!

Для прекрасної статі початок сезону літа це почасти закінчення стомлюючої естафети щодо форматування своєї фігури для літніх нарядів і купальників. Не варто забувати, що перший купальний костюм був створений для жінок десь на початку 19 століття. До цього моменту мало хто замислювався над цим.

Найпопулярніше заняття влітку - відпочинок. Далеко не у всіх вдається відпочити саме влітку, до того ж деякі люди цілком обґрунтовано вважають за краще інші пори року для відпочинку. Літо найбільш простий і зрозумілий період часу, дозволяє наблизитися до найбільш природнього середовища існування для людини, відчути повноту життя і нехай вимушена робота не буде цьому на заваді.

Всесвітній день відповідального туризму (відзначають з 2012 в перший робочий день червня)

Всесвітній день молока (дата встановлена Продовольчою і сільськогосподарською організацією Об'єднаних Націй (Food and Agriculture Organization) як знак визнання важливості молока для глобального продовольства. Відзначається з 2001 року)

День "Підкинь монетку, щоб вибрати рішення"  (традиція сягає часів Юлія Цезаря)

День "Скажи що-небудь хороше"

День малювання

День носіння сукні (відзначається з 2010 року. Ви думаєте, це просто? Мета заходів - надати таку можливість будь-кому охочому, хто раніше з цим не стикався)

День рішучості

День ходьби босоніж

Міжнародний день сусідів (Neighbours 'Day - фестиваль, який виник в Парижі у 2000 році і був підтриманий на міжнародному рівні людьми, житловими організаціями та асоціаціями)

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 183 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 620 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 476 0