Новини з 1996 року

Дітей змушують їсти. Про переваги та недоліки організації харчування в школі №17. ФОТО. ВІДЕО

Валерія Макряшина 26 вересня 2018 15:00 3545 0

Сьогодні, 26 вересня, депутат міськради Тетяна Сідерка разом із журналістами провела перевірку харчоблоку Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №17 "Вибір" імені М. Г. Неленя, яка знаходиться по вулиці Тараса Бульби, 14. 

Однією з причин перевірки саме цього закладу в депутатки Т. Сідерки стали особисті звернення батьків учнів школи. Передусім вони поскаржилися на погане харчування дітей-бюджетників, на холодні порції й на те, що в 17-ій школі з'явилося якесь нововведення від керівництва, що оплачувати харчування дитини потрібно двічі на місяць, тобто раз на два тижні. 

"Если сесть посчитать, какая за год будет комиссия, если платить за питание по два раза на месяц, то на эту "комиссию" месяц можно ребенка кормить", - кажуть батьки.

Однак директорка школи Валентина Марченко та її заступники разом з головним бухгалтером цю інформацію спростували. Натомість вони розповіли про реальну організацію харчування в їдальні, працівників харчоблоку, деталі оплати за харчування батьками через нову систему (безготівкову) та чи є в закладі альтернативні комплекси. 

 

 

Наразі в школі харчуються близько 800 учнів, з яких 200 - за кошти з міського бюджету. Всього в закладі - 1028 дітей, 106 з яких - першачки. Варто відмітити, що за кошти з бюджету харчуються і 45 дітей воїнів АТО.

Щодо альтернативи, то поки в загальноосвітній школі №17 лише один комплекс, однак, зважаючи на останні прохання батьків, ближче до жовтня керівництво думатиме про впровадження альтернативи.

Стосовно оплати за харчування, то вона, як у більшості закладів, - безготівкова. Комісія є, але нарікань щодо неї від батьків не надходило, розповіла головний бухгалтер закладу Ольга Гончарова.

Є в школі й те, що журналісти разом із Тетяною Сідеркою не бачили в інших закладах, - це оплата харчування дитини за квитанцією через інтернет за QR-кодом. У школі є свій журнал - табель, де зазначається, скільки учнів з кожного класу харчується, відмітки робляться щодня й батькам надається відповідна квитанція з QR-кодом. Якщо дитина захворіла, то її оплачена порція "переноситься" на наступний місяць і в жодному разі не згорає. 

 

 

У їдальні, яка досить велика, схожа за розмірами на актовий зал, працюють чотири працівниці й це, за словами директорки Валентини Марченко, достатньо: "Кожен знає свою роботу і все встигає". Чергування на кухні школярів, яке журналісти мали змогу побачити в колегіумі №25, у школі №17 не передбачено. У приміщенні їдальні є спеціальний стіл для батьків, який представники ЗМІ вже бачили в раніше перевіреній гімназії №5 та в школі №6.  На столі лежить зошит, у якому вони мають змогу залишити свої відгуки та пропозиції.

Сьогодні на сніданок учням молодших класів школи №17 кухарі приготували картопляне пюре та салат із буряка. Також до порції додавалася сосиска і чай. Варто відмітити, що поки дітки їли, їхні класні керівники ходили вздовж столів й увесь час повторювали: "Їмо все, їмо все. Не залишаємо!"

 

 

Так, у школі учнів змушують їсти, не зважаючи на те, подобається їм страва чи ні. За словами В. Марченко, це нормальна практика - погано дітки їдять тільки рибу, а так доїдають усе. Натомість журналісти побачили, як діти, поки класний керівник відволікся, починали ділитися їжею з однокласниками - віддавали сусіду свою сосиску чи відсипали салат з буряка. Бо тарілка має бути порожня, так сказали, а капризи школярів на кшталт  "ні - не хочу" не приймаються. Тож після сніданку всі тарілки дійсно були порожні. Відмітимо, поки такий метод застосовують лише в цій школі. 

Журналісти також зазначили, що в їдальні досить холодно та і в коридорах, біля класів першачків, теж. На це Валентина Марченко відповіла, що під час уроку коридори провітрюють. На відміну від школи №19, у цьому закладі є гаряча вода - бойлери стоять уже років 10 як на кухні, так і перед входом у їдальню. 

Після проведеної перевірки депутат міськради Тетяна Сідерка зазначила, що кухня в їдальні загальноосвітньої школи №17 чиста. Однак зауважила, що після сніданку виявила аж 5 зайвих порцій:

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 162 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 455 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1564 0