Новини з 1996 року

Дітей-сиріт Полтавщини забезпечать комфортним житлом. 11 підходящих помешкань — у Кременчуці

Валерія Макряшина 19 вересня 2018 10:00 661 0

Учора, 18 вересня, на нараді в Полтавській ОДА затверджували перелік помешкань для вихованців інтернату, на які держава виділила субвенцію.

Також розглядалося питання про придбання та будівництво дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ).

Служба соціальної політики переймається тим, щоб діти не виховувалися в інтернатних закладах. Тому за ініціативи Президента України Петра Порошенка, яку підтримав Кабінет Міністрів і прийняв постанову №877 від 15.11.2017 року, створюються прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Цьогоріч Полтавщина отримала 17 млн 667,1 тис. грн державної субвенції для забезпечення комфортними умовами дітей-сиріт та осіб з їх числа.

На нараді в заступника голови Полтавської ОДА Романа Товстого вирішували питання про створення нового об’єкта в Чутівці Оржицького району — малого групового будинку. Державну субвенцію спрямують на виготовлення проектно-кошторисної документації, а це близько 340 тис. грн для адаптації існуючого проекту до типового. Об’єкт розрахований на 8-10 дітей, які зараз виховуються в будинку-інтернаті.

"Наше основне побажання - побудова нових об’єктів, які будуть сучасними, зручними, належно функціонуватимуть", - зазначив  Роман Товстий.

Щоб забезпечити вихованців, які випускаються з будинків-інтернатів, гарними умовами проживання, місцеве самоврядування повинне надати інформацію щодо наявних підходящих помешкань. Так, з 5 до 14 вересня Полтавська ОДА приймала всі заявки від міст, районів та об’єднаних територіальних громад. 

Надсилали характеристику об’єкта, фотокартки, технічну документацію, оцінку майна та інші необхідні документи. Коли ж узагальнили всю інформацію, то зрозуміли, що квартир більше, ніж можливо розподілити субвенцію. Тобто коштів вистачить не на всі об’єкти.

Найбільше пропозицій надали з Кременчука — 11 підходящих помешкань, з районів же по 1-3 заявки. Тож на нараді розглянули всі варіанти та затвердили найбільш комфортні для дітей. Не погодили ті, що не відповідають вимогам чинного законодавства. 

"На розгляд сьогоднішньої Комісії подали документи від 3 міст обласного значення, 5 об’єднаних територіальних громад та 7 районів. Кількість пропозицій — 36. Тож прийнято рішення щодо виділення субвенції на такі напрямки: виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва малого групового будинку в Оржицькому районі, придбання будинку для ДБСТ та 27 будинків/квартир для дітей-сиріт, осіб з їх числа", -  підсумувала заступник начальника Служби у справах дітей Полтавської ОДА Ірина Фоменко. 

Нагадаємо, у 2017 році для Полтавщини виділили 9 мільйонів 837 тисяч гривень державної субвенції. За ці кошти обласна влада купила 21 житло, а також у Гадячі придбали один будинок ДБСТ.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 509 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 986 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3496 0