Новини з 1996 року

Cправа про корупційність дій віце-мера Проценко: чиновник переміг через відвод судді. МАЙЖЕ

Андрій Михайленко 15 березня 2016 15:31 1450 0

Сьогодні віце-мер Проценко вперше прийшов на судове засідання по справі, де він притягується до адміністративній відповідальності.

За результатами сьогоднішніх подій в Автозаводському районному суді можна дійти висновку, що віце-мер має шанси уникнути адміністративної відповідальності за те, що вчинив правопорушення, яке пов'язазне з корупцією. 

Запорукою цього може стати закінчення термінів розгляду судом справи щодо корупційності дій Проценкf під час голосування за самого себе на першій сесії міської ради нинішнього скликання.

Щоб термін швидше закінчився, сьогодні судді Оксані Пальчик, котра розглядала справу, пан Проценко заявив відвід, мотивуючи тим, що представниця Феміди незаконно піддала його примусовому приводу до суду силами поліції, чим порушила його права, честь та гідність.

Чиновник у своєму клопотанні про відвід зазначив, що про дати розгляду справи в суді не був поінформований належним чином шляхом повістки, а повідомлення в ЗМІ не вважає такими, що заслуговують на увагу. За його словами, від явки до суду він не ухилявся, оскільки в нього були поважні причини.

У відповідь на рішення судді Пальчик про його промусовий привід до суду віце-мер звернувся із заявами до прокуратури та у Вищу кваліфікаційну комісію суддів щодо неправомірних, на його думку, дій представниці Феміди.

Крім того, Проценко заявив, що його справа мала слухатись суддею Ганною Олійниковою, а не Оксаною Пальчик.

Очікувано, що остання клопотання чиновника отримала та оголосила перерву у розгляді справи - вести справу має інший суддя. 

 

ДО ЧОГО ЦЕ ВСЕ 

Якщо почитати Кодекс України про адміністративні правопорушення, то можна дізнатись про такі речі. 

Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. Моментом виявлення слід вважати дату складання адміністративного протоколу, оскільки останній є документом, де фіксовано правопорушення.

Оскільки відомості про корупційність дій подружжя Проценків та Ольги Усанової, складання протоколів на них стало фігурувати в середині грудня 2015 року, то стає зрозуміло, що постійна неявка Проценків та Усанової до суду має пояснення  - таким чином вигравався час.

Сьогоднішній відвід судді Пальчик дає змогу виграти ще більше часу - пан Проценко може відчути себе переможцем, але....

 

...Є "АЛЕ"

Стаття 277 цього ж кодексу дає 15 діб на розгляд справи, а перебіг терміну може зупинятись, якщо особа з поважних причин не прибула до суду/ухиляється від явки. 

За сплином термінів суд може не встигнути притягти Проценка до адміністративної відповідальності, але у своєму рішенні може констатувати корупційність дій Руслана Проценка, що, на думку представників місцевої прокуратури, дасть підстави притягти чиновника до дисциплінарної відповідальності. 

 

У ПІДСУМКУ

Для фігурантів протоколів - Ольги Усанової, Руслана Проценка, Зінаїди Проценко та їх оточення - головним є не розмір та вид покарання, а сам факт офіційного визнання судом винності у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Коли таке офіційне підтвердження буде, то це буде перемогою опонентів команди "фіолетових" та залізним аргументом, який спрямовуватиметься для псування іміджу мера Малецького та його команди, який вони так старанно вибудовують.

Аргумент того, що віце-мер Проценко не притягувався до відповідальності, не буде сприйматись, оскільки киватимуть на вдале   використання адвокатом Ульяновим прогалин закону. В деякому сенсі така робота депутата міськради буде сприйматися ведмежою послугою "фіолетовим". Про підрив авторитету органів міської влади годі й казати.

Активістам та опонентам "фіолетових" уже зараз, як не парадоксально, можна святкувати - мету у вигляді дискредитації чинної команди мера та ПОРУЧнів можна вважати досягнутою, бо теза про те, що високий чиновник викрутився у важкій для нього ситуації, підтверджується. Зайвим доказом цього є робота відомого адвоката (він же - депутат) Руслана Ульянова.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: КорупціяПригоди КременчукаПолітика КременчукаРезонанс Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 306 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1453 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2443 0