Новини з 1996 року

Чорна п'ятниця в Кременчуці: шалені знижки міф чи реальність?

Ксенія Омельченко 24 листопад 2017 20:06 918 0

Сьогодні, 24 листопада, у світі проходить Black Friday (чорна п’ятниця) – день масових розпродажів. Деякі магазини обіцяють знижки до 90%. Однак багато експертів скептично оцінюють ці розпродажі, мовляв, це не більше, ніж маніпуляція довірливими покупцями. Тож що це за свято, які магазини в нашому місті його підтримали та наскільки реально в цей день зекономити - читайте далі.

З історії

Раніше чорну п'ятницю відзначали здебільшого в західних країнах. "Чорні" розпродажі настають у першу п'ятницю після Дня подяки (в проміжок з 23 по 29 листопада). Саме з цього дня починається традиційний різдвяний сезон розпродажів.

Відомо, що чорну п’ятницю влаштовували ще в XIX столітті, а термін вперше вжили у 1966 році. Тоді він означав сильні затори на дорогах в п'ятницю після Дня Подяки. Це свято не є офіційним навіть в Штатах, однак багато американців у цей день беруть відгул.

Магазини в чорну п'ятницю відчиняються дуже рано — близько 5 ранку, а є й такі, що починають роботу ще з опівночі.
 

Black Friday у Кременчуці

В Україні цей день ще не став настільки популярним, але більшість торгових центрів, а також інтернет-магазинів організовують різноманітні акції. Особливо активно українські магазини долучаються до чорної п’ятниці в останні роки.

Щоб дізнатися, які ж магазини зробли знижки на свої товари в межах акції, ми звернулися до кількох онлайн-проектів. Перший має назву Blackfriday. Проект об’єднав кілька десятків компаній, які готують великі знижки в період 25-28 листопада. Тут можна знайти інформацію про розпродажі в різних магазинах. Ще один портал, де ви знайдете знижки в чорну п’ятницю – Picodi

 

Про що варто пам'ятати

Усі акційні товари зі списку мають обмежену кількість. Тож, гарантії того, що в магазині таки знайдеться потрібна річ зі знижкою - немає. Для прикладу, мережа товарів для краси Watsons: потік клієнтів сьогодні тут особливо великий. Знижки дійсно є, але здебільшого на товари для тіла, тобто шампуні, дезодоранти та креми. Ще одна мережа товарів для краси "Prostor" видається менш популярною серед кременчужан, хоч і має знижки на різні товари. 

До того ж, не все те, що продається, справді зі знижкою. Напередодні подібних акцій магазини підвищують ціни. Потім роблять знижки в середньому на третину. Є категорія покупців, які готові купити тільки за знижкою. На них і розраховані такі маркетингові акції.

Раніше шалені знижки та розпродажі влаштовували, щоб очистити склади від старого товару. Його вигідніше продати задешево, ніж тримати далі. Але зараз магазини експлуатують святкові приводи та розпродажі для збільшення продажів. Так, кілька місцевих магазинів одягу з вітрини пропонують знижки до 90%, однак потім покупці виявляють, що вартість речей знижена максимум на дві сотні. А це не так і багато, якщо ціна одного товару вимірюється в тисячах.

Багато знижок на одяг можна знайти не тільки в роздрібних магазинах, але й торгових центрах Кременчука. Тут светри можна знайти до тисячі гривень, а зимові куртки - до двох із половиною тисяч. Правда, попередні ціни майже ніде не вказані, тому казати щось про знижки важко. У будь-якому випадку, щоб ефективно скористатись перевагами чорної п’ятниці та знайти справді вигідну пропозицію, слід врахувати кілька порад.

По-перше, підготувати список покупок. Знижки можуть бути дуже спокусливими, тож ви ризикуєте накупувати багато непотрібних речей. Тому перед шопінгом добре подумайте та підготуйте список.

По-друге, визначити суму, яку ви готові витратити на покупки. Не беріть із собою багато зайвих грошей. В ейфорії можна витратити набагато більше, ніж потрібно.

По-третє, виставити пріоритети. Дурна справа - купувати товар лише тому, що на нього велика знижка. Адже коли знайдете справді потрібний товар, на нього у вас просто може не вистачити грошей. Тож добре подумайте, перш ніж купувати той чи інший продукт, та визначіть, що вам справді потрібно.
 

Знижки на різний смак

Якщо ж ви вирішили купувати товари в мережі Інтернет, приготуйтеся до неочікуваної звістки! Тепер, окрім речей та косметики, зі знижками в "чорну" п'ятницю можна купити й книжки. Асортимент, до речі, великий - від електронних книжок до навчальної та методичної літератури. 

Крім того, онлайн можна замовити собі й квитки на жадані концерти трохи дешевше, а також товари для дому й автомобілів.

Зауважимо, що більшість знижок діятимуть як у місті, так і на просторах Інтернету ще кілька днів. 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись