Новини з 1996 року

Чому з'являється сиве волосся у дітей і молоді

pplus 26 березня 2020 07:50 1538 0

Як лікувати і відновлювати?

Сиве волосся — ознака старіння всього організму і волосся зокрема. Це той показник, який залежить від віку й генетичної схильності.

Колір волосся визначається спеціальним пігментом — меланіном. Зниження його синтезу призводить до появи сивого волосся. В середньому нормальний вік, при якому починає проявлятися сивина, вважається 25-43 роки. До 50 років 50% людей мають 50% сивого волосся.

Передчасною сивиною вважається її поява раніше 20 років.

Однак у ранньої сивини можуть бути інші причини:

Спадковість. Згідно з нещодавнім дослідженням, із сивиною пов'язаний ген IRF4. При певних варіантах гена робота з виробництва пігменту не запускається. Це зумовлює більш виражену або ранню сивину. І з цим нічого не можна вдіяти. Якщо в мами, скажімо, сивина з'явилася до 30 років, а в тата — після 60, то у вас не буде «середньоарифметичного» віку сивини. Ви посивієте або рано, як мама, або пізно, як тато.

Збої в роботі печінки. Цей орган — наша біохімічна лабораторія. При захворюваннях печінки волосся може тьмяніти, випадати й сивіти раніше.

Зниження активності щитоподібної залози. Інтенсивність обмінних процесів іде на спад, що може вплинути на утворення пігментів, які фарбують волосся.

Стреси, нервові потрясіння. Як пояснюють трихологи, причина в особливій речовині — нейропептиді, яка утворюється в результаті стресової ситуації. Вона порушує зв'язок між меланіном і білком волосся.

Нестача вітамінів і мікроелементів. Причина може бути в дефіциті цинку, міді, заліза, вітамінів групи В і марганцю. Варто перевіритися в ендокринолога.

Дефіцит білка. Брак протеїнів може бути викликаний хворобою, недоліком вітамінів, занадто жорсткими дієтами, вегетаріанством.

Сивина в дітей

Сивина в дитини може бути спричинена:

спадковістю, причому починається такий процес у різному віці (як у 5 років, так і до 16);

постійними стресовими ситуаціями або сильним потрясінням;

генетичними порушеннями;

недоліком вітамінів і мікроелементів. Особливо важливо достатньо споживати вітаміни групи В12, С, А, Е;

альбінізм;

проблемами з імунною, щитоподібною, травною, серцево-судинною і нервовою системами.

Що не можна робити?

Які б не були причини появи сивого волосся, його не можна виривати або фарбувати.

У першому випадку це не вирішить проблему й може заподіяти дитині біль.

В іншому - фарба здатна нанести шкоду. Особливо, якщо причиною появи сивини є хвороба.

Як лікувати і відновлювати?

Лікування сивого волосся в дітей можливе тоді, коли мова не йде про спадковість.

Вітамінотерапія

Ефективна, коли сивина з'явилася внаслідок гіповітамінозу. Виконує підтримувально-відновлюючу функцію в інших випадках. Препарати обов'язково повинні містити фолієву і параамінобензойну (ПАБК) кислоти. ПАБК (вітамін В10) продукує фолієву кислоту (вітамін В9).

Харчування

Для відновлення кольору волосся в раціоні повинні бути такі продукти: абрикоси, капуста, вишня, цибуля, ожина. З метою профілактики появи сивини подбайте про те, щоб дитина вживала достатньо продуктів, що містять вітамін В10: нирки, печінку, пивні дріжджі, горіхи, сир, насіння, рис, картоплю, жовток, рибу, моркву, петрушку.

Варто обов'язково показати дитину педіатру. Тільки досвідчений фахівець побачить, наскільки серйозна поява сивого волосся в кожному конкретному випадку. Можливо, дитині знадобиться допомога дерматолога, невропатолога або ендокринолога, а також додаткове обстеження.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1684 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2748 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 1667 0