Новини з 1996 року

Чому важливо вимірювати окружність талії: пояснення Супрун

Ксенія Омельченко 09 серпня 2018 08:50 216 0

Завдяки вимірюванню окружності талії можна стежити за кількістю найбільш небезпечного в організмі абдомінального жиру, що накопичується в черевній порожнині.

Вимірювання окружності талії – найбільш точний показник, що дозволяє виявити кількість абдомінального жиру, розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у своєму Facebook.

"Абдомінальний жир, що накопичується на рівні талії, в черевній порожнині, може оточувати життєво необхідні органи, такі як кишківник, підшлункову залозу та печінку, порушуючи їх функцію", – пояснила Супрун.

Вона зазначила, що чим більша частка такого жиру, тим вищий ризик розвитку серцево-судинних хвороб, інсульту, діабету, метаболічного синдрому та навіть деяких видів раку.

За даними ВООЗ, окружність талії для чоловіків - 94 см і для жінок – 80 см означають наявність підвищеного ризику появи серйозних хвороб. 102 см та 88 см відповідно – дуже високий ризик.

Також для визначення підвищеного ризику для здоров’я використовують співвідношення окружності талії до окружності стегон: окружність талії (см)/окружність стегон (см) = коефіцієнт.

Ризик для здоров’я серйозно зростає, якщо цей коефіцієнт для чоловіків складає вище 0,95, для жінок – 0,85.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись