Новини з 1996 року

Чому в носі утворюються кірки і як їх позбутися

pplus 15 листопад 2019 07:35 3105 0

Що робити в такому випадку? Чи можна допомогти собі самостійно, чи краще звернутися до лікаря?

Неприємні симптоми

Така сухість час від часу буває в багатьох людей. Фахівці відзначають, що це не настільки серйозний симптом, щоб турбуватися. Гірше, коли в носі з'являються кров'яні кірки. Особливо якщо вони викликають дискомфорт.

Під час огляду спеціаліст може побачити жовто-зелені або червоні кірки, які налипають на слизові стінки носового каналу. Такі утворення можна відчути: в носі стає дуже сухо, вони неприємно пахнуть, людині важче дихати, а нюх або погіршується, або зовсім зникає.

Чому сохне в носі і з'являються кірки?

Фахівці виділяють кілька причин, які сприяють появі сухості й кірок у носі.

Низька вологість повітря

У наших будинках і квартирах гарячі батареї можуть призводити до нагрівання й "пересушування" повітря, яке негативно впливає на слизову.

Переохолодження

Ще одна побутова причина, яка призводить до сухості в носі.

Вірусні інфекції 

При тому ж герпесі в носі можуть з'являтися пухирці. Таке захворювання потрібно лікувати вчасно, інакше можна дочекатися гнійних виділень.

Хвороби носа й приносових пазух

Одна із функцій слизової — транспорт цього самого слизу. Якщо оболонка запалена, то рух слизу сповільнюється, через що він засихає. Встановити причину допоможе лікар. Можливо, у хворого - озена — атрофічний риніт, для якого характерне хронічне запалення слизової оболонки носа.

Порушення в роботі ендокринної системи

До появи сухості й кірок може бути причетний високий рівень цукру в крові.

Алергія

Якщо є підозра на будь-який вид алергії, варто звернутися по допомогу до фахівця. Інакше сухість у носі стане постійним супутником.

Механічне пошкодження

Слизову носа можна пошкодити механічно: якщо, наприклад, постійно здирати кірки, не даючи ранкам загоїтися. До речі, погано підібране лікування також провокує сухість. Якщо лікування не допомагає, про це треба розповісти лікареві. Або звернутися до іншого.

Профілактика і лікування

Якщо у вас є схильність до утворення кірок у носі, можна собі допомогти таким чином: провітрювати приміщення, щоб була циркуляція повітря, вчасно робити вологе прибирання, уникати різких коливань температури, проводити промивання носа розчином із морською сіллю й відразу ж лікувати нежить, щойно він з'явиться.

Ідеальний варіант допомоги — звернення до фахівця. Особливо якщо у вас часто виникає сухість у носі. Лікар допоможе підібрати ефективні препарати. Це можуть бути протизапальні, антибіотики, судинозвужувальні, імуномодулятори — все залежить від причини.

Також можна використовувати зволожуючу олію: обліпихову, персикову, оливкову, лляну. Вони пом'якшують кірки, усувають свербіння й подразнення, а також нормалізують дихання. Правда, часто користуватися ними не варто, тому що вони можуть порушити транспортування слизу.

На допомогу можуть прийти мазі, у складі яких є олія або вазелін, — вони обволікають і пом'якшують слизову носа. Але не всі з них є лікарськими засобами, тому перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем.

Ця стаття має виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з фахівцем.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 555 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 449 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 503 0