Новини з 1996 року

Чому відомий єврейський танець "7:40" має таку назву

pplus 11 вересня 2019 08:30 249 0

Багато колишніх громадян Радянського Союзу пам'ятають цю пісню. Вона часто звучала на весіллях, днях народження, інших святах. Ім'я автора популярної мелодії сьогодні дізнатися важко.

Вважається, що мелодія з'явилася в останні роки XIX століття. А на початку XX століття її записали як окрему музично-інструментальну композицію і випустили грамплатівки. У нашій країні пісня «7:40» відома з того варіанту, який виконував популярний ленінградський шансоньє Аркадій Сєвєрний.

Згідно з однією версією, в тексті пісні є натяк на історію християнства (40 років Мойсей водив євреїв по пустелі, дата 40 років тощо). Але це не так. Експерти говорять про інші причини появи в пісні такої назви. Але всі одностайні в одному: в тексті йдеться про Одесу.

Розповідають, що саме о 7 годині 40 хвилин на одеський вокзал прибував з молдавського міста Бендери потяг із євреями, які живуть неподалік у різних поселеннях. Згідно з одним законом, людям цієї національності не дозволялося жити у великих містах. І щовечора вони їхали назад. У пісні якраз співається про прибуття цього поїзда. Вважається, що євреї, очікуючи його, грілися на пероні, танцюючи під простеньку мелодію. А потім її пов'язали з цифрами.

За іншою версією, в пісні йдеться зовсім не про поїзд, а про паровий трамвай. Він їздив в Одесі наприкінці XIX століття. Головний герой композиції — промисловець із Бельгії Раймонд Легоде. Саме він побудував у Одесі трамвайну лінію. Це він «вийде з вагона» з «розкішним казанком». Його очі «горять одеським вогником». А цифри 7:40 — це час, коли трамвай уперше виїхав на лінію.

Нарешті третя версія говорить, що назва походить від єврейського свята Сімхат Тора. Люди просто неправильно вимовляли його назву російською, дивлячись, як веселяться їхні сусіди.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

В Кременчуцькій бібліотеці на Водоканалі вчилися приборкувати акварель. ФОТОрепортаж 117 0
У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 826 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 869 0