Новини з 1996 року

Чому учні міських шкіл оминають шкільне харчування? Огляд їдальні в Кременчуцькому ліцеї №10. ФОТО

Валерія Макряшина 28 січня 2020 12:40 2104 0

28 січня, після вимушеної перерви (дякуємо за булістичні збори та протести в міськвиконкомі представників освітньої галузі нашого міста), депутатка Кременчуцької міськради Тетяна Сідерка разом із представниками ЗМІ завітала до Кременчуцького ліцею №10 "Лінгвіст" (вул. Лейтенанта Покладова, 8), де дізналася, як і чим тут харчуються учні. 

Депутатка після огляду їдальні ліцею №10 зазначила, що була приємно здивована наявністю тут гарячої води, мила та сушарки для рук. Бо не всіма такими елементарними атрибутами Мойдодира можуть похизуватися інші навчальні заклади нашого міста. 

На харчоблоках, які депутатка оглянула, все було чисто й охайно. Фото, які вона там зробила, Тетяна Сідерка оприлюднила на власній сторінці в мережі Facebook. 

Вона підкреслила, що на харчоблоці нові й гарні стелажі для посуду, нові холодильники для можливості "правильного сусідства продуктів", шафа для зберігання хліба тощо. Усе це, за її словами, відповідає санітарно-гігієнічним нормам.

 

 

Зі слів директора, харчоблок оновлювався протягом 2017-2019 років. Також гості зазначили, що працівники харчоблоку були на момент огляду їдальні в спецодягу і при розкладці продуктів кухарка працювала в спеціальних рукавицях. 

Що не сподобалося журналістам і депутатці? 

"Я не хочу бути "ханжею", але мені здається, що ми, дорослі, ВІДПОВІДАЛЬНІ за ті умови, які ми створюємо для наших дітей!!!! На підставі письмової відповіді на попереднє моє звернення керівником закладу було наведено аналітичні показники, а саме: 

- в 11 класі навчається 51 учень, з них харчуються 9,

- у 7 класах навчаються 92 учні, з них харчуються "аж" 14 чоловік!!!" - зазначила Тетяна Сідерка. 

На її думку, в навчальному закладі просто зобов'язані створити умови, щоб дитина, яка знаходиться тут із 8 години ранку до 15 години, мала змогу отримати гаряче здорове харчування і ніяким чином не ставала черговим пацієнтом гастроентеролога.

Згадали вчора й про мотивацію, якої не бачать працівники кухні. 

 Кухар у ліцеї №10 за грудень отримала (зі слів бухгалтера школи) 5 000 гривень нарахованої заробітної плати, тобто фактично отримала 4500 грн на руки. І це, увага!, менше, ніж мінімальна заробітна плата в Україні.  

І зрозуміло, що вимагати чогось особливого в такій ситуації від працівників шкільних їдалень при мізерній зарплаті, крім елементарних речей, - неможливо.

Однак вихід у цій справі є - кухарі сьогодні не перебувають у штаті навчальних закладів і вони не отримують  зарплати з міського бюджету. Відповідно, ніяких доплат вони теж не отримують. І зрозуміло, що в цій справі потрібні зміни, але які  - мають сказати в міськвиконкомі та міському департаменті освіти.

Погано, однак, що про це всі мовчатимуть - нашим чиновникам байдуже в цій справі як до харчування дітей, так і до всього іншого, що з цим харчуванням пов'язано. 

 

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 264 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 625 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1366 0