Новини з 1996 року

Чому цвітуть нігті на руках і що з цим робити

pplus 08 квітня 2021 07:20 209 0

Усі ми рано чи пізно замислюємося над тим, чому цвітуть нігті? Поява білих плям змушує нас шукати причину цього явища. Тільки не мучте себе й відразу відкиньте прикмети, які здатні довести до неврозу, адже в народі кажуть, що безіменний палець цвіте до нещастя, а вказівний - до печалі. Також не слухайте тих, хто відразу порадить вам компенсувати брак кальцію. Нігті цвітуть не через нестачу кальцію.

Настав час розібратися, чому на нігтях з'являються білі плями, або лейконіхія, і дізнатися нарешті, що за цим стоїть.

Перш ніж робити висновки, згадайте, чи не було у вас якихось травм. Справа в тому, що іноді на нігтях можна побачити маленькі цятки, які розкидані хаотично. Це пряме свідчення того, що в дитинстві ви могли кілька разів травмувати нігті.

Якщо на ваших нігтях з'явилися білі паралельні смужки, то це "привіт" від невдалого манікюру. Запам'ятайте: щоразу, коли ви фарбуєте нігті дешевим лаком, ви можете як результат отримати "мітки" на нігтях.

Якщо ви переконані, що нічого подібного з вами не відбувалося, тоді причину потрібно шукати всередині організму. Ці білі плями найчастіше свідчать про те, що вам бракує поживних речовин.

Зокрема, спровокувати проблему може брак цинку. Коли ніготь зламається, ви можете виявити білу пляму.

Крім того, нігті можуть зацвісти через хворобу або проблеми зі здоров'ям. Білі плями можуть говорити про те, що у вас псоріаз, виразка шлунка, виразковий коліт або нефрит.

Щоб зрозуміти, що означають білі плями на нігтях, потрібно ретельно проаналізувати свій раціон. Якщо вашому організму не вистачає вітаміну В6, вітаміну А і заліза, то це теж може змусити нігті цвісти.

Тільки не ігноруйте цвітіння нігтів, адже це не тільки естетична проблема. Плями можуть бути дзвіночком до того, що ваші нігті стають слабкими, крихкими та вразливими.

Не забувайте: нігті ростуть орієнтовно на 3,5 мм за місяць. Це знання допоможе вам зрозуміти, коли ви зможете позбутися плям: потрібно почекати, поки нігті виростуть настільки, щоб зрізати "цвітіння".

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 690 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1104 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1553 0