Новини з 1996 року

Чому ноги завжди мерзнуть, навіть якщо ви в шкарпетках

pplus 20 вересня 2019 07:50 238 0

Щоб позбутися проблеми холодних ніг, потрібно розуміти, чому вони мерзнуть. Причини цього явища можуть бути різними. Тому потрібно негайно звертатися до лікаря!

Холодні ноги — це явний дискомфорт для людини. І хоча найчастіше ноги мерзнуть при низькій температурі повітря, можуть бути й інші причини.

Хвороба Рейно

Хвороба Рейно виникає при звуженні невеликих артерій, що утруднює доступ крові до кінцівок та шкіри. Найчастіше уражаються пальці рук, але в 40% випадків цього захворювання страждають і пальці ніг.

Хвороба Рейно — досить рідкісне захворювання. Так, наприклад, тільки 5% американців мають цей діагноз.

Гіпотиреоз

Гіпотиреоз — захворювання, обумовлене недоліком гормонів щитовидної залози. А температура тіла якраз регулюється тиреоїдними гормонами. Тому при їх дефіциті виникає відчуття мерзлякуватості, мерзнуть ноги.

Гіпотиреоз — це також часта причина периферичної нейропатії. Рівень тиреоїдних гормонів у крові легко визначити за допомогою лабораторного аналізу. Але як тільки поставлений діагноз  і призначена адекватна гормонозамісна терапія, ноги практично не мерзнуть.

Пошкодження нерва

Периферична нейропатія — досить поширене захворювання. Воно супроводжується болем, онімінням, поколюванням у ногах.

Список причин периферичної нейропатії може бути дуже довгим. Це і погане кровопостачання, ревматоїдний артрит, васкуліт (запалення стінок кровоносних судин), оперізувальний лишай, низький рівень вітаміну В12, діабет, гіпотиреоз, зловживання алкоголем. Тому надзвичайно важливо звернутися до лікаря і пройти ретельне обстеження.

Анемія

Кров доставляє кисень у всі клітини організму. Це пальне для вашої шкіри, всіх органів і клітин. Але при анемії ця функція крові порушується. Як результат — холодні ноги, бліда шкіра й головний біль.

Зазвичай причиною анемії є дефіцит заліза в організмі. Але анемія може виникнути в період вагітності, менструації та при крововтраті. Виразки та проблеми з кров'ю також можуть викликати анемію. Лікування анемії визначається її причиною.

Надмірне потовиділення

Ми потіємо, щоб знизити температуру тіла. Однак при надмірному потовиділенні починаємо мерзнути. Особливо чутливі в цьому випадку ноги.

Причиною надмірного потовиділення може бути гіперактивність потових залоз, що в медицині називається гіпергідроз. Також це може бути одним із проявів менопаузи або симптомом гіпертиреозу.

Куріння і зловживання алкоголем

По кровоносних судинах поживні речовини транспортуються до периферичних нервів. Проте куріння викликає звуження судин, тим самим погіршується надходження поживних речовин. Поступово відбувається пошкодження нервів.

Половина осіб, що зловживають міцними алкогольними напоями, також із часом стикаються з такою проблемою як периферична нейропатія. Алкоголь — це отрута для нервів. Як відомо, хронічний алкоголізм призводить до дефіциту вітамінів, що ще більше збільшує ймовірність виникнення периферичної нейропатії.

Діабет

З усіх можливих причин периферичної нейропатії діабет є найбільш типовим, оскільки нерви пошкоджуються при високому рівні цукру в крові. Встановлено, що близько 27% хворих на діабет 2 типу мають діагноз «периферична нейропатія».

Ускладненнями діабету є такі захворювання як гіпертонія і хвороби серця, наслідком яких може бути захворювання периферичних судин. При цьому захворюванні відбувається звуження кровоносних судин у нижніх кінцівках, що погіршує кровообіг у ногах.

З'являється біль, дискомфорт, втома в ногах. Адекватне лікування гіпертонії та контроль рівня цукру в крові, а також здоровий спосіб життя покращує стан судин і циркуляцію крові в ногах.

Лікарські препарати

Тривале лікування антибіотиками може бути причиною периферичної нейропатії. Тому лікар повинен ознайомити хворого з можливими побічними ефектами від цих препаратів.

Хіміотерапія, яка застосовується в лікуванні онкологічних захворювань, також часто вражає нервову тканину. Людина стає чутливою до тепла й холоду. Можлива втрата чутливості в ногах.

Дефіцит вітамінів

Вітаміни В12, В6 і В9 (фолієва кислота) відіграють важливу роль у кровотворенні. При їх дефіциті розвивається анемія. Утруднене надходження кисню в нижні кінцівки. Ноги починають мерзнути.

Ці вітаміни разом з іншими вітамінами групи B необхідні для підтримки здоров'я нервів. Особливо важливий для здоров'я нервових клітин вітамін В12.

Для попередження дефіциту вітамінів необхідно вживати білкову їжу: яйця, рибу, нежирне м'ясо. Прекрасними джерелами вітамінів є цільнозернові крупи, листові зелені овочі, молочні продукти, бобові, хліб.

У більшості випадків проблему холодних ніг можна вирішити за допомогою теплих шкарпеток. Якщо ж це не допомагає, проблема має постійний характер або змінився колір шкіри, потрібна консультація лікаря й обстеження.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Саксофон та мінівчені і мудреці: у Кременчуці пройшла виставка скульптора Олексія Леонова. ФОТОрепортаж 120 0
Освідчення в коханні у віршах: кременчуцька поетеса вперше презентувала свою книгу. ФОТОрепортаж 125 0
Жарти, сміх та купа незрозумілих термінів: кременчужан зацікавили книгою-головоломкою. ФОТОрепортаж 259 0