Новини з 1996 року

Чому кременчуцька молодь не горить бажанням іти на вибори Президента 31 березня?

Валерія Макряшина 26 березня 2019 12:45 1401 0

Кандидати в президенти-2019

Центральна виборча комісія України (ЦВК) 8 лютого, в останній день реєстрації, зареєструвала 44 кандидати в президенти на вибори, які відбудуться 31 березня. До 7 березня включно 5 кандидатів скористалися правом зняти свої кандидатури. Таким чином, 8 березня ЦВК затвердила текст бюлетеня із 39 кандидатами.

Кандидатами в президенти зареєстровані, зокрема, чинний Президент України Петро Порошенко, лідер партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, шоумен Володимир Зеленський, співголова об'єднання «Опозиційна платформа - За життя» Юрій Бойко. Також у виборах братимуть участь лідер Радикальної партії Олег Ляшко, позафракційний депутат Верховної Ради Євген Мураєв та інші.

Загалом документи на реєстрацію до ЦВК подала 91 людина, але 47 особам комісія відмовила, зокрема лідеру Комуністичної партії України Петрові Симоненку і заарештованій за підозрою в тероризмі народній депутатці Надії Савченко.

День голосування

Перший тур голосування відбудеться 31 березня.

Адресу своєї виборчої дільниці можна дізнатися на сайті Державного реєстру виборців.

Із собою потрібно мати паспорт громадянина України, або військовий квиток, або тимчасове посвідчення громадянина України.

Фотографування, відеозйомка, а також демонстрація свого вибору в приміщенні для голосування забороняються.

Офіційні результати будуть оголошені до 10 квітня.

Також до цієї дати ЦВК буде прийнято рішення про необхідність другого туру голосування.

У разі, якщо жоден з кандидатів не набере 50%+1 голос, другий тур відбудеться 21 квітня.

Офіційні результати президентських виборів будуть опубліковані у виданнях “Голос України” та “Урядовий кур’єр” 4 травня.

Новий глава держави вступить на посаду до 3 червня.

 


Думка тих, хто голосує вперше 

Ось-ось уже відбудуться довгоочікувані вибори. Гучні слогани - на великих білбордах та в рекламних роликах на телеекранах і в радіоефірі. У хід пішли традиційні інструменти: вихваляння себе, коханого, пошук компроматів на інших кандидатів і численні обіцянки, що життя стане нарешті кращим і всі будуть жити по-новому. 

Втім ситуація з політичною активністю молоді негативна: хтось просто, кинувши все, виїхав за кордон, хтось виявляє повну байдужість. Мало хто з громадян реально замислюється про ситуацію в Україні, особливо про дійсно актуальні події, обговорення яких зараз на часі. 

Серед опитаних кременчужан віком від 18 до 25 років більшість взагалі не знають, де знаходиться їх виборча дільниця. Основними причинами відсутності ентузіазму йти голосувати є скептичне ставлення до влади загалом та недовіра до існуючої системи.

«Я не братиму участь у виборах, бо жодного з можливих кандидатів не підтримую, - каже Олександр, молодий підприємець. - Взагалі я не вважаю ігнорування виборів найкращим варіантом, втім якщо немає кандидата, за якого я готовий проголосувати, не хочеться обирати з двох бід, як кажуть. Я пішов би на вибори, якби повернули графу «проти всіх».

Зазначимо, що графа «проти всіх», а юридично вона називається «не підтримую жодного кандидата», була вилучена з бюлетенів ще у 2010 році. Таким чином тодішня влада хотіла уникнути можливих ризиків, спричинених високим рівнем недовіри українців до кандидатів.

Однак не варто говорити про те, що ця графа не потрібна. Адже кожен має право проголосувати негативно. Проголосувавши «проти всіх», громадяни могли не допустити до виборів тих кандидатів, яких не підтримує більшість.

Так, майже у всіх європейських країнах ця графа відсутня, але в Україні наразі інші політичні реалії. Якщо на Заході на вибори не йдуть ті, хто здебільшого задоволений політичним курсом у країні, то в нас на вибори не йдуть ті, хто відчуває велику відразу до кандидатів у президенти. 

«Не підтримую жодного з кандидатів. Це означає, що я не співвідношу себе з цінностями запропонованих мені кандидатів, - каже студент Ярослав. - Я не голосуватиму на прийдешніх виборах за цінності, які суперечать моїм, а передусім національним. У більшості кандидатів цінностей або ж зовсім немає, або ж вони спрямовані на набиття грошима свого ж гаманця».

«Я вважаю, що наразі немає тієї людини, яка здатна вивести країну з економічної кризи. Наразі просто немає достойного кандидата на посаду Президента. Тим більше вже зрозуміло, хто вийде в трійку. Перед виборами відбувається такий собі «аншлаг» - усі кандидати намагаються стати «ближче до народу», - каже студентка Людмила. 

«Немає довіри. Немає за кого віддати голос. Хоч бери й голосуй за кандидатів, які мають нульовий рейтинг популярності», - додала кременчужанка Вікторія. 

Шоу-бізнесу в політиці не місце

З цим погоджуються й опитані кременчужани. Втім деякі з них, особливо молоді, зазначають, що за нинішньої ситуації творча людина в кріслі Президента краще, ніж пузатий політик, який керується тільки своїми інтересами. Тут у гру вступає свідомість, адже лише вона відповідає за те, чи не нароблять громадяни нових помилок на виборах, чи не стане їхній голос такою собі подякою за «гречку»? 

Відсоток явки на виборах тих, хто робить саме так, тобто пенсіонерів, завжди був високимАдже бідні пенсіонери просто доведені до такого стану, що готові проголосувати за пайок. Залишається надія на дорослих свідомих громадян та молодь, яка на вибори... не ходить. Замкнене коло.

Великою мірою молодь тяжіє до таких кандидатів через те, що політичні партії не працюють із молодим поколінням. Їхній головний електорат – пенсіонери. 

Наприклад, у європейських країнах та США партії мають так звані «молодіжні крила», які працюють із молоддю та активно залучають її до політичних процесів у країні. А про важливість участі в голосуванні в Сполучених Штатах навіть співають пісні.

А такі відомі актори як Леонардо Ді Капрію та Бред Пітт навіть записали відеозвернення про те, чому важливо голосувати.

Та в Україні - повна тиша. З молоддю працюють лише громадські активісти. На платформі безкоштовних онлайн-курсів «Прометеус» відкрили курс «Як обирати, щоб не шкодувати», який пояснює, що таке вибори взагалі та як не помилитися з кандидатом.

Але молодь сама має бути політично активною. Бо чим менше вона цікавиться політикою, тим менше й політики цікавляться нею. Така система. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись