Новини з 1996 року

Чому компост з опалого листя — не найкраща ідея

pplus 28 вересня 2020 07:35 201 0

Компост — це універсальне і бюджетне рішення для будь-якого городу. Однак варто уважно ставитися до того, що саме ви в нього закладаєте. Наприклад, опале листя не завжди корисне і навіть може завдати шкоди майбутньому врожаю.

Повільний спосіб

Для тих дачників, кому важливо заощадити час, не варто використовувати листяний компост. Справа в тому, що деяке опале листя склеюється між собою, тим самим збільшуючи тривалість компостування.

Залежно від породи дерев і способу закладання маси, час дозрівання листя може варіюватися.

В середньому, для якісного компосту потрібно близько 1,5-2 роки. Крім того, два-три рази на рік суміш рекомендується перевертати.

Ризик розвитку захворювань

Закладання опалого листя в компост може призвести до серйозного захворювання врожаю і навіть його загибелі, оскільки сам листяний матеріал може бути заражений різними хворобами. На жаль, корисні біфідобактерії і гриби не в змозі знищити збудників захворювань. Заморозки теж не допоможуть.

В результаті навесні бактерії почнуть шукати їжу і активно розмножуватися в компостній масі. А значить, після удобрення такою сумішшю велика ймовірність, що вони оселяться і на майбутньому врожаї.

Закислення ґрунту

Мабуть, це один з найголовніших мінусів компосту на основі листяного матеріалу. Навіть чисте і здорове листя значно знижує pH ґрунту. Кислу землю люблять далеко не всі рослини.

Такий ґрунт прийнятний тільки для ягідних чагарників, помідорів, моркви, редьки, баклажанів, а також рододендронів, азалій, хвойників і гортензій.

Тому, якщо ви вирішили використовувати таку компостну масу, не варто забувати і про препарати, які допоможуть розкислити ґрунт. Це може бути деревна зола, вапно або доломітове борошно. Інакше ви ризикуєте залишитися без врожаю.

Шкідники

Опале листя може стати сприятливим ґрунтом для розвитку личинок шкідливих комах. А корисні мікроорганізми в компостній масі і зимові морози не здатні їх знищити. Личинки просто зариються глибше в теплу суміш.

Таким чином, навесні після сходу снігу різні шкідники почнуть активно шукати їжу, розвиватися і розмножуватися.

А значить, оселяться і на майбутньому врожаї, якщо провести його удобрення такою масою. У гіршому випадку це призведе до загибелі садово-городніх культур.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 479 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1210 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 908 0