Новини з 1996 року

Чому жителі Китаю не плавають без надувних іграшок та часто ідуть у воду одягненими

pplus 22 жовтня 2020 07:00 218 0

Культура Китаю почала відкриватися західним країнам лише кілька десятиліть тому. Це справді закрита східна країна зі специфічним політичним режимом і унікальними багатовіковими традиціями — її норми не зрозумілі багатьом. Наприклад, європейці не розуміють, чому китайці не знімають одяг під час купання.

Ці питання виникають у тих, хто хоч раз відвідував китайські пляжі. Місцевим найкомфортніше сидіти під парасольками в закритому одязі. А якщо вони і йдуть у воду, то найчастіше не одягають звичні для західних людей купальники.

Більше того, вони часто ідуть у воду з великими надувними іграшками. І роблять це як юні китайці, так і дорослі люди, які, здавалося б, повинні вміти плавати. Насправді, всі ці незрозумілі звички можна пояснити.

Китайці бояться води через міфи про підводні чудовиська, які тягнуть на глибину ні в чому не винних людей. Це заклало в культурний код китайського народу страх перед водою.

Сучасна причина безпосередньо пов'язана з демографією і рівнем розвитку країни, який був низьким довгий час. Більша частина дорослого населення Китаю не вміє плавати. Це сталося через те, що в дорослих у XX столітті просто не було часу й можливості виводити дітей на узбережжя, в басейн.

Деякі причини криються і в стандартах краси в Китаї. Вважається, що засмагла шкіра буває тільки в незабезпечених нижчих верств населення, які змушені займатися фізичною працею. Тому на море китайці намагаються ходити нечасто. А якщо і йдуть, то вирішують приховувати тіло від сонячних променів.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 95 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 523 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 655 0