Новини з 1996 року

Чия вишиванка найкраща?

Едера Бедьо 17 серпня 2015 15:21 1502 0

На черговому засіданні Кременчуцького виконавчого комітету у Малому залі сьогодні, 17 серпня, о 13:00, обговорили деталі конкурсу «Вишиваний Кременчук» та попередньо оцінили подані роботи.

За словами заступника міського голови Віктора Малецького, цього року вирішили оголосити конкурс на найкращу вишиванку завчасно, тобто до Дня Незалежності, аби уникнути тих труднощів і суперечок, які виникли минулого року на площі Незалежності. Очікується, що цей конкурс приверне багатьох патріотично налаштованих мешканців Кременчука, адже, святкуючи 24 серпня у 2014 році, на парад вишиванок прийшло близько 10 000 людей.

Тож заявки на конкурс «Вишиваний Кременчук» приймалися з 3 до 14 серпня, і така нагода продемонструвати свої мистецькі шедеври зацікавила 23 кременчужан. Зразки народної творчості розподілили на сім номінацій, зокрема «Краща чоловіча вишиванка», «Краща жіноча вишиванка», «Краща сім`я у вишиванках», «Краща старовинна вишиванка» тощо. Крім того, планується визначити кращу вишиванку на думку самих мешканців Кременчука, адже у соціальних мережах уже розпочалося онлайн голосування.

Найбільше здивував усіх членів журі у складі шести чоловік вишитий для новонародженої дитини костюм, який складається із сорочки, шароварів та капелюха і відповідає стилю одягу козаків. Жінка, яка надіслала заявку із цією роботою, пояснила, що замовила костюм для свого сина ще до його народження і мріє побачити у цьому вбранні й своїх внуків, можливо, і правнуків.

Також члени журі зіткнулися з непростим питанням, як визначити, у кого вишиванка найкраща? Тож трохи порадившись, затвердили і критерії оцінювання, і деталі присвоєння певних балів кожному з учасників.

Остаточно визначати переможців у конкурсі «Вишиваний Кременчук» члени журі з оргкомітету міськвиконкому та знані діячі культури міста зберуться вже у п’ятницю, 21 серпня, о 14:00. Результати ж оголосять 24 серпня після урочистої ходи від зупинки міського транспорту "Кредмаш" до Площі Незалежності.

Едера Бедьо

Теги: День НезалежностіЖиття Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 293 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 352 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 394 0