Новини з 1996 року

ЧИНОВНИКИ ДОГРАЛИСЯ: КП "Кременчукводоканал" оштрафували за зловживання монопольним становищем

Андрій Михайленко 10 вересня 2015 15:33 1753 0

Вони воюють, ми платимо

Кременчужани дружно сплачуватимуть за послуги водопостачання та водовідведення КП "Кременчукводоканал",  а керівники останнього  розкидатимуться грошима громадян наліво й направо. При цьому у міськвиконкомі мешканцям нашого міста говоритимуть  увесь час про нові тарифи й про те, що плата кременчужан за воду є занадто малою.

Це нинішня ситуація у міськвиконкомі й безкінечні заяви з «Кременчукводоканалу» про те, що їхні тарифи не відповідають і їх слід підвищувати.

Між тим усе не та, бо гроші кременчужан з того, що відбувається сьогодні, йдуть будь-куди, але не на оплату послуг.

Це Полтавська філія Антимонопольного комітету України винесла своє рішення щодо  кременчуцької війни між міським водоканалом та Кременчуцькою ТЕЦ.

Зміст конфлікту – адміністрація комунального підприємства прагнула продавати для ТЕЦ воду дорожче, для чого її слід було очищувати, як питну, а самі енергетики  від такої ініціативи відбивалися. Їхній аргумент - аби під тиском пари крутилися турбіни ТЕЦ, воду очищувати до якості питної немає необхідності. У підсумку ж енергетики виявилися правими й на їхній захист став Антимонопольний комітет. Від нього й покарання для КП «Кременчукводоканал», але за це покарання заплатять кременчужани.  

Як покарали?

Адіміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України наклала штраф у розмірі 68 тис. гривень на комунальне підприємство.  Про це йдеться у повідомленні АМКУ, який надано на адресу редакції.

Представники АМКУ встановили, що КП "Кременчукводоканал" при укладанні договорів на постачання неочищеної (технічної) води застосовувало різні ціни до рівнозначних угод про надання зазначених послуг без об'єктивно виправданих на те причин, що призвело до звуження інтересів споживачів.

"За умов існування конкуренції на ринку постачання неочищеної (технічної) води споживач послуги мав би змогу відмовитись від послуги і звернутись до іншого суб'єкта господарювання з метою отримання послуги за умов дотримання вимог нормативних документів у сфері постачання неочищеної (технічної) води. В даному випадку конкуренція на ринку відсутня і КП "Кременчукводоканал" має можливість встановлювати умови придбання споживачами даних послуг, зловживаючи монопольним становищем", - зазначив голова АМКУ в Полтавській області Володимир Оніщенко.

Суб'єктом господарювання, за заявою котрого було проведено перевірку та оштрафовано КП "Кременчукводоканал", єКременчуцька ТЕЦ, котрій у свою чергу виставляє претензії  ПАТ "Кременчукгаз".

Як коментують?

КП «Кременчукводоканал» подав до суду позов з вимогою скасування визначеного нам штрафу. І тут головний аргумент – ми не є монополістами, - говорить «Програмі плюс» керівник комунального підприємства Юрій Мандрегеля.

Інше, про що він говорить, – чому  не можна вважати міський водоканал монополістом. І тут наш аргумент такий – ПАТ «Укртатнафта»  теж видобуває воду  і в такому випадку монополістів буде вже два.

Наскільки цей аргумент для суду буде дієвим, поки що важко сказати. Але якщо мірятися, хто монополіст у справі водопостачання, а хто ні, то в такому випадку слід порахувати вартість колодязів у місті, аби робити висновки.

«Пане Юрію, все це нагадує лише одне – ви витрачаєте гроші людей, які вам платять за воду та водовідведення, на різні суди тощо. Це зразка того, що ви граєте в карти на гроші з енергетиками й програєте  їх Антимонопольному комітету. Але це гроші громадян, які вони заплатили за воду й жоден з кременчужан грати на їхні гроші в карти чи в суди вам навряд чи дозволяв», - таке резюме  з усього оприлюднив репортер «Програми плюс», який вдесяте  почув від керівника КП «Кременчукводоканал», що останні все-таки судитимуться  й далі.

Про що слід додати – не проблема адміністрації підприємства судитися, але, будь ласка, використовуйте для цього свої зарплати, а не гроші кременчужан.

 

 

Теги: Економіка КременчукаКременчукводоканалКомуналкаКомунтарифи

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись