Новини з 1996 року

Чи зможуть українці накопичувати страховий страж, працюючи в Польщі?

Альбіна Козлова 04 жовтня 2018 11:00 372 0

Українці, які працюють у Польщі, можуть мати проблеми з пенсійним забезпеченням, повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

"До Польщі виїхала найбільша кількість українських заробітчан - близько двох мільйонів, з них лише один мільйон офіційно працевлаштовані", - зазначає міністр. 

Офіційно лише 300 тисяч українців сплачують податки в пенсійну систему Польщі. Решта заробітчан не платять страхові внески, тож і страхового стажу немає. Отже, українці, що працюють у сусідній державі, після повернення в Україну матимуть труднощі з пенсійним забезпеченням.

Як відомо, Україна вже уклала угоди щодо трудової міграції з 21 країною, в яких прописаний механізм соціального захисту українських громадян. Однак попри те, що понад два мільйони українців працюють у Польщі, профільні міністерства обох держав досі не уклали відповідної угоди.

Проте, за словами міністра соціальної політики, така угода може бути підписана вже до кінця 2018 року. Таким чином кожен громадянин України, що працює за кордоном, зможе накопичувати свій страховий стаж.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись