Новини з 1996 року

Чи зможуть діти без батьківського піклування вступати до вишів без ЗНО?

Альбіна Козлова 07 листопад 2018 12:00 528 0

Сьогодні, 7 листопада, в першому читанні Верховна Рада розгляне урядовий законопроект "Про внесення змін до статті 44 Закону України "Про вищу освіту".

Передбачається, що прийняття законопроекту дасть змогу дітям, позбавленим батьківського піклування, брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів із конкурсних предметів у вищому навчальному закладі в межах установлених квот прийому до українських вишів нарівні з дітьми-сиротами без проходження ЗНО.

Адже така пільга не поширюється на дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. При цьому, відповідно до державної статистики, на початок 2015 року із загальної кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (83 716 осіб), діти-сироти становили близько 26% (22 471 особа), - йдеться в пояснювальній записці.

Нагадаємо, що згідно із Законом України „Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” (далі – Закон) та Порядком провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866:

1) дитина може отримати статус сироти, якщо її батьки померли або загинули;

2) дитина може отримати статус позбавленої батьківського піклування, якщо:

батьків позбавлено батьківських прав або в них дитину відібрано без позбавлення їх батьківських прав;

батьків визнано безвісти відсутніми;

батьків оголошено померлими;

батьки розшукуються органами внутрішніх справ у зв’язку з ухиленням їх від сплати аліментів та відсутністю відомостей про їх місцезнаходження;

батьків визнано недієздатними;

батьки відбувають покарання в місцях позбавлення волі або утримуються під вартою під час здійснення кримінального провадження;

дитина є покинутою в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або такою, від якої відмовилися батьки чи інші родичі, підкинутою, знайденою;

у батька, матері наявна хвороба, що перешкоджає виконанню ними батьківських обов’язків;

батьки не виконують своїх обов’язків з виховання та утримання дитини з причин, які неможливо з’ясувати у зв’язку з перебуванням їх на тимчасово окупованій території або в районі проведення антитерористичної операції.


 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 157 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 562 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1301 0