Новини з 1996 року

Чи законно класні керівники в навчальних закладах ведуть контроль щоденників? ОПИТУВАННЯ

Іона Харченко 12 лютого 2019 15:05 1522 0

Як написав у Фейсбуці користувач Олександр Мірошниченко, вчителі порушують закон, заповнюючи щоденники школярів спеціальними відмітками.

В одному співтоваристві працівників сфери освіти у Фейсбуку вчителька запитала, чи варто вести контроль щоденників класним керівником. Коментатори посту намагалися пояснити, що це питання абсурдне. Адже щоденник не передбачений жодним законом, тому контроль також є незаконним. Реакція педагогів на це поставила Олександра Мірошниченка в глухий кут: «Ми розуміємо, що законом не передбачено, але ми запитуємо, чи потрібно контролювати». Ось тут логіка зламалася.

«Як? Вони розуміють, що це незаконно, але все одно запитують, як краще його порушувати! Зараз навіть мова не про щоденники. Це така загальна логіка співробітників сфери освіти, застосована до всіх. Розуміти, що закон порушується, але вперто його порушувати. І причини знаходяться. Економічний стан, маленька зарплата або універсальне «всі так роблять». Ось зараз мене звинуватять, що я узагальнюю. Так спростуйте! Назвіть педагогів, які відмовилися порушити закон. Хоча б десяток таких. «А що ми можемо зробити?» – чується з усіх шкіл. Що? Простий закон не порушувати та не обмінюватися досвідом на тему, як його порушувати», – пише чоловік.

У коментарі до посту батьки заявили, що вчителі часто використовують щоденники, щоб писати дітям догани. Батьків це шокує.

Olga Kolendovska: «Адміністрації вимагають і беруть дитячі щоденники на перевірку! Пишуть догани, якщо не перевіряють! Догани! За насильство над дитиною - догани й за неперевірений щоденник, який ніхто і не зобов'язаний перевіряти, – теж догани? І ми потім дивуємося, що вчителі так легко зриваються на дітях? #Захистімовчителів від придуркуватих адміністрацій!»

Христина Коціра: «Я не розумію, навіщо собі додаткову роботу набирати. Немає щоденників і добре. Ні, ми будемо витрачати час і перевіряти».

Yana Abrameytseva: «Як навіщо? Щоб говорити: «Ми стільки виконуємо позакласної роботи, за яку нам ніхто не платить!» Як аргумент на всі теми))».

Наталія Лазуренко Христина Коціра: «Тю! А жертовність?»

Олена Моргун: «Звичайно, більше обговорювати нічого, решта - все норм».

Tania Mart Олена Моргун: «У нас є градація, що треба обговорювати, а що недостатньо важливо? Але велике правопорушення починається з малого».

«Програма Плюс» вирішила дізнатися думку кременчужан з приводу цієї ситуації. Тож ми провели опитування в соціальній мережі й запитали кременчужан, чи варто класним керівникам перевіряти щоденники. Участь в опитування взяли 179 респондентів.

Алла Заможська написала: «Щоденник це власність учня. Жодним нормативним документом не передбачено його ведення». З жінкою погодилися 22 людини.

Загалом думки кременчужан розділилися: хтось - «за», аргументуючи тим, що це спосіб передачі інформації батькам; хтось - «проти», вважаючи, що щоденник – це особиста  річ учня; а деякі навіть заговорили про електронний щоденник.

Анна Бутова: «Для чого? Щоденник – особиста річ учня. Що там контролювати? Чи записують домашні завдання? Не пригадую, щоб у школі, особливо в старшій, щось записували в щоденник. Все пам’ятали».

Катерина Колесніченко: «Що мається на увазі? Домашнє завдання? Так класний керівник не в курсі, що старшокласникам задають інші вчителі. Про те, щоб були проставлені всі оцінки? Тоді потрібно оплачувати класкерівнику додатково ще за те, щоб він сидів кожен день і переписував оцінки в щоденники з усіх предметів».

Elena Azarova Катерина Колесніченко: «Класкерівнику і так доплачують за його роботу».

Катерина Колесніченко Elena Azarova: «Мабуть, шалені гроші»

Elena Azarova Катерина Колесніченко: «Близько 2000 за класне керівництво + години свої».

Віктор Матвеєнко: «Навіщо щоденники? Раз на тиждень друкований бланк з оцінками, а щодо домашнього завдання, то яка різниця, де писатиме чи не писатиме, головне, щоб виконав».

Ірина Ірхіна: «А про таку штуку як електронний щоденник у кременчуцьких школах не чули, ні?»

Ruslan Sukhoruk: «Щоденник – це спосіб передачі інформації вчителями батькам! І батьки повинні іноді в нього дивитися, може, щось і знайдуть».

Алла Заможська: «А на підставі чого вони це роблять? Взагалі в нас не передбачено жодним законодавчим актом ведення щоденника. Тому можна прекрасно й сміливо посилати бажаючих його перевірити в довгу дорогу».

Юліанна Ігорівна: «Я думаю, не потрібно контролювати. А якщо є зауваження, то можна батькам і у Вайбері написати)».

Людмила Амірова: «З огляду на склочність сучасних батьків, а ще те, що вчитель не повинен використовувати свій особистий телефон для цілей школи і не у всіх є смартфони та вайбери, – щоденник потрібен як спосіб передати інформацію від вчителя батькам, а оцінки можна і вклеїти. А ось повідомлення на телефоні можна видалити й сказати, що не бачив».

Михайло Володимирович: «Щоденник – засіб взаємного контролю учасників (батьки, дитина, вчитель) програми навчання. Без контролю якість освіти буде неухильно знижуватися. Багато дорослих заплатять податки, якщо знатимуть, що це ніколи не перевірять?»

Вікторія Грицак: «Якщо мова про електронний щоденник, то звичайно. Давним-давно вже буденна практика, яка до нас ніяк не дійде».

Попри все це, 113 містян в опитуванні відповіли «так», а 43 - «ні».

У той час як батьки в Києві проти контролю щоденників, кременчужани, навпаки, - «за».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 190 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 625 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 478 0