Новини з 1996 року

Чи варто нашим учням заборонити гаджети у школах за прикладом Франції? Думка кременчужан

Валерія Макряшина 31 липня 2018 15:00 2374 0

Парламент Франції остаточно схвалив законопроект, що забороняє використання мобільних телефонів та інших засобів зв'язку в молодшій і середній школі. 

Згідно з прийнятим у Франції документом, заборона на мобільні телефони стосуватиметься як учнів, так і вчителів. Зазначається, що виняток може бути зроблено, якщо використання смартфонів необхідно "з освітньою метою". Що це означає, кожній французькій школі доведеться вирішити самостійно. Разом з тим зможуть і надалі користуватися гаджетами діти з інвалідністю.

Нові правила можуть набрати чинності з початку нового навчального року. 

Заборона смартфонів у школах — важлива подія для країни, де лише один з десяти, а то й з 15-ти учнів не має власного мобільного. В Україні таких — кожен п’ятий. Із наступного навчального року учні 6-15 років не зможуть користуватися мобільними навіть на перерві. До речі, обіцянка піти на цей крок була частиною передвиборчої кампанії нинішнього президента Франції Еммануеля Макрона. За словами представників місцевого Міністерства освіти, такі заходи допоможуть вберегти здоров’я дітей.

"Програма Плюс" провела спеціальне опитування кременчужан з приводу того, як вони ставляться до такої інновації та чи підтримали б вони її в Україні? (Варто зазначити, що в Україні заборону на телефони впровадили у 2007 і через сім років скасували “з метою поширення використання інформаційно-комунікаційних технологій”. Багато хто навіть не знав, що це рішення було.)

"Так, підтримала б такий законопроект", - пише кременчужанка Надія Прилуцька. З нею погодилися більш ніж 70 містян. Основним аргументом було те, що без телефонів діти більше спілкуватимуться між собою. 

Протилежна думка стосовно даного новвоведення - у 20-ти кременчужан. Вони вважають, що, спираючись на той факт, що наразі ми живемо у світі високих технологій, мобільні телефони в школі - необхідність. Інша ж думка - телефон потрібен не так дитині, як її батькам, аби вони були спокійні. Здебільшого батьків лякає, що син чи донька загубляться, потраплять у халепу й не зможуть порадитися, залишаться без підтримки тощо. Тим паче, з безпекою в українських, зокрема в наших кременчуцьких, школах не все так добре. Чимало школярів, особливо маленьких, смартфон врятував від кривдників просто в приміщенні чи дворі навчального закладу.

 

Результати дослідження про доступ учнів до смартфонів та вплив мобільників на рівень успішності від Луї-Філіпа Белана і Річарда Мерфі для Лондонської школи економіки свідчать, що цілковита заборона використання смартфонів у школі не призводить до зростання загального рівня успішності учнів. Максимально поліпшується ситуація лише для учнів, які мають низький бал з усіх предметів, а от для тих, хто навчається добре, заборона на мобільники ніяк не впливає на рівень успішності. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1193 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2192 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2807 0