Новини з 1996 року

Чи потрібен тест на антитіла після вакцинації проти коронавірусу? НСЗУ пояснює

Валерія Макряшина 18 серпня 2021 11:15 151 0

Оскільки вакцинація в Україні набирає обертів, виникає багато питань. Одне з них – чи потрібно робити тести на антитіла після вакцинації.

У Національній службі здоров'я України відповіли, чи є сенс тестуватись, щоб дізнатися про наявність антитіл в організмі людини. Також там наголосили, що такі тести – не стандартизовані.

Тобто різні лабораторії застосовують різні методи дослідження, одиниці виміру, тест-системи різної точності та чутливості, різне обладнання. Тому такі тести часто дають різні та вкрай неточні результати.

"Антитіла є не єдиною ланкою захисту від COVID-19. Є ще клітинна імунна відповідь, яка зберігається довше і яку тест на антитіла не визначить", – зазначили в НСЗУ.

Це означає, що у вас може бути низький рівень антитіл, але при цьому непоганий захист від вірусу завдяки клітинному імунітету.

"Або навпаки, перша доза вакцини може дати високий рівень антитіл, але хороший захист з'явиться тільки тоді, коли запрацюють інші ланки імунітету", – додали в НСЗУ.

Тож дізнаватися за допомогою тестів на антитіла, чи є у вас імунний захист від коронавірусу, не потрібно, бо це не має сенсу, наголосили у відомстві.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1486 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1557 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1480 0