Новини з 1996 року

Чи можна їсти насіння соняшника зі шкіркою: відповідь науковців

pplus 13 липня 2018 07:34 137 0

Чимало людей вважають, що насіння соняшника краще їсти без шкірки, адже вона може спровокувати апендицит. Вчені розповіли, як насіння соняшника зі шкіркою впливає на здоров'я.

Зі слів учених, насіння соняшника є дуже корисним для організму, передає Мenslife.

Воно містить низку поживних речовин: вітаміни А, Е, D та групи В (В1, В2, В5, В6, РР, В9), бета-каротин і каротиноїди,  холін, жирні кислоти, амінокислоти, фітостероли, клітковину, харчові волокна, ефірні й жирні олії.

Також чимало мінеральних речовин: селен, марганець, магній, кальцій, натрій, калій, фосфор, залізо, цинк, мідь.

Але от шкірку з насіння все ж краще знімати, адже шлунок її дуже погано перетравлює. Вона може проскочити через стравохід і вийти з випорожненнями або ж заб'ється в апендиксі. Тож шкірка насіння соняшника може стати однією з причин виникнення апендициту. Хоч і це захворювання зараз легко можна усунути за допомогою вчасно проведеної операції, все ж краще берегти здоров'я й уникати хірургічного втручання.

Якщо несвоєчасно звернутися по медичну допомогу, апендикс може лопнути, відбудеться зараження крові, через що може настати й смерть.

Що таке апендицит?

Це захворювання, що зумовлюється запаленням червоподібного відростка сліпої кишки – апендикса. Запалення апендикса може бути з різних причин: через поганий стан імунної системи, коли в організм потрапляють патогенні мікроорганізми (кишкова паличка, стафілокок, стрептокок та інші), й через потрапляння в апендикс різноманітного харчового "сміття".

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись