Новини з 1996 року

Чи будуть водії-власники "євроблях" отримувати "листи щастя"?

Валерія Макряшина 09 січня 2018 12:10 1257 0

Наразі Україна домовляється з представниками Польщі, Литви та Молдови про обмін базами даних автомобілів з іноземною реєстрацією. Адже в схемі з транзитними автомобілями дуже важко знайти іноземця, який ввозив транспортний засіб на територію нашої держави. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко.

Зараз, використовуючи фотофіксацію порушень ПДР, дуже важко відправляти "листи щастя" водіям з автомобілями з іноземною реєстрацією. Адже практично неможливо встановити, хто був за кермом. І, за словами Мартиненка, згідно з митним законодавством, власником автомобіля, який є транзитним на території України, вважається той, хто перетнув кордон.

Тому, за його словами, зараз Міністерство домовляється з представниками Польщі, Литви чи Молдови про обмін базами даних таких автомобілів. Адже часто в різних державах діють свої, особливі правила реєстрації транспорту.

 

Читайте також: "Євробляхи" витрусили останні гроші з кишень водіїв. Про штрафи

 

Наприклад, згідно з литовським законом, якщо в автомобіля немає страховки, його знімають з реєстрації.

«Якщо машини немає в реєстрації, значить, її просто не існує. Тому вона вже не може нікуди виїхати або заїхати», - зазначив Мартиненко.

Що стосується схеми, коли автомобіль знаходиться на балансі іноземного підприємства, тут теж виникає безліч нюансів.

«Іноді, набираючи ці машини, фірма просто не платить необхідні податки. Відповідно, місцева влада подає клопотання про визнання такого підприємства банкрутом. Тому органи юстиції вилучають ці транспортні засоби у власність держави. Відповідно, машини оголошують у розшук», - розповів Мартиненко.

Також експерт зазначив: зараз немає прийнятого готового рішення про те, як за допомогою фотофіксації порушень ПДР карати водіїв машин з іноземною реєстрацією.

 

Читайте також: У Литві перевіряють законність експорту авто в Україну

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2652 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3112 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3554 0