Новини з 1996 року

Чи буде помісна церква вести діалог з представниками МП

Альбіна Козлова 30 грудня 2018 09:30 395 0

Предстоятель помісної Православної церкви України митрополит Епіфаній намагатиметься будувати відносини з тими представниками Московського патріархату, які готові до об'єднання. Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу "Прямий".

"Цей діалог буде налагоджений тільки з тими, хто прагне до єднання. Бо якщо ієрарх не прагне до єднання, він бачить себе тільки у складі Російської православної церкви, то ми ніколи з ним не знайдемо спільної мови. Ми будемо вести діалог з тими, які є українцями, які прагнуть єднання і які хочуть мати свою єдину помісну православну церкву. Серед них багато таких, і ми з ними будемо налагоджуватися відносини - з архієреями, з духовенством, з парафіями. Будемо залучати їх до єднання і творення нашої спільної майбутньої церковної історії", - сказав Епіфаній.

Він розповів, що представники Київського патріархату ще у 2008 році намагалися створити комісію й розпочати процес об'єднання, але з боку Москви чинилися цьому перешкоди.

"Вони розуміли, що українці зможуть знайти між собою порозуміння, можуть об'єднатися і тому що ієрархи Московського патріархату в Україні взагалі не бажають вести будь-який діалог". Ми відкриті. Ми готові сідати за стіл переговорів, шукати спільну мову, але це з нашого боку тільки бажання. З їхнього боку ми не бачимо бажання. Ми тільки перетинаємося з ними на державних урочистих заходах, вітаємося, і на цьому всі наші відносини закінчуються", - сказав митрополит Епіфаній.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 964 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 1964 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2578 0