Новини з 1996 року

Четвертокурсника КрНУ засудили через те, що за 700 гривень «зливав» інформацію з бази даних поліції

Артем Кузьменко 19 січня 2021 13:45 194 0

14 січня в Автозаводському районному суді відбувся розгляд справи за обвинуваченням студента четвертого курсу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Хлопцю інкримінують правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 27 (посібництво у вчиненні злочину), ч. 2 ст. 361-2 КК України (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в цифровому вигляді, вчинені за попередньою змовою групою осіб), і ч. 3 ст. 362 КК України (несанкціоновані дії з інформацією в цифровому вигляді за попередньою змовою групою осіб).

Інформацію щодо нього та його співучасника (тоді ще поліцейського, тепер – звільненого правоохоронця) «Програма Плюс» неодноразово публікувала після оприлюднення нових подробиць поліцією та прокуратурою, зокрема:

 

У Кременчуці внутрішня безпека викрила поліцейського на "бізнесі". Продавав дані з ЄРДР?

Думав, що минеться: студента кременчуцького ВНЗ судитимуть за продаж таємних поліцейських даних

До чого доводить бездумність: експравоохоронця судитимуть за продаж службової інформації

 

Матеріали щодо експравоохоронця винесли в окреме провадження, але обставини справи майже ідентичні.

Все почалося з того, що на початку 2019 року поліцейський залучив свого знайомого, студента КрНУ, до несанкціонованого збуту інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в інформаційних базах і системах Нацполіції та Міністерства внутрішніх справ України.

Завдання студента: знаходити замовників, передавати їм інформацію, отримувати від них гроші та ділити їх з поліціянтом. Для цього хлопець 14 листопада 2019 року прорекламував свої послуги в Telegram-каналах, де писав: «Пробив по полицейской базе АРМОР-700 грн!»

Слідчий встановив факт збуту, який стався 20 серпня 2020 року. Студент отримав на свою картку 700 гривень і сказав про це спільнику. Останній, перебуваючи на робочому місці в приміщенні чергової частини Кременчуцького районного відділу поліції, сфотографував монітор службового комп’ютера з потрібними даними й відправив фото хлопцю, а той – замовнику послуги.

Доля поліцейського в цьому випадку – 378,76 гривень.

Зрозуміло, що клієнтів у період з листопада 2019 до серпня 2020 було набагато більше, але скільки саме і який прибуток був у злочинців – невідомо. Саме затримання сталося в серпні.

7 грудня 2020 року прокурор і обвинувачений уклали угоду про визнання винуватості. Пом’якшувальні обставини у справі – це щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

За сукупністю статей хлопцю присудили три роки позбавлення волі із заміною на іспитовий термін – один рік і шість місяців. Додатково з нього стягнули 2 860 гривень за проведення судової комп’ютерно-технічної експертизи.

Вирок колишньому правоохоронцю ще не оголосили. Що стосується протоколу розгляду справи щодо учня ВНЗ, то з ним можна ознайомитися за посиланням.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1433 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1791 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2151 0