Новини з 1996 року

Черговий удар! Кременчужанам знову підвищують тарифи на холодну воду та водовідведення. ФОТО

Валерія Макряшина 25 березня 2019 14:31 1740 0

Не оговталися кременчужани після підвищення тарифів на холодну воду та водовідведення, про яке оголосили в лютому цього року, як підприємство знову заявило про необхідність підвищення, бо не вистачає на зарплату працівникам. 

Сьогодні, 25 березня, в традиційно напівпорожній актовій залі комунального підприємства "Кременчукводоканал" відбулося чергове відкрите обговорення (відкрите слухання) щодо чергового бажання підприємства підвищити тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення для громадян на 2019 рік. 

Зважаючи на те, що думка та численні скарги простих мешканців Кременчука протягом тривалого часу ніяк не враховуються при встановленні відверто драконівських тарифів на комунальні послуги, бажання йти на чергові "слухання" в них не було. Більшість присутніх у залі - зацікавлена в підвищенні тарифу робоча сила підприємства.

Бо, як зазначила представник підприємства, основними чинниками підвищення тарифів на послуги централізованої подачі холодної води та водовідведення є збільшення заробітної плати працівників підприємства. Бо при формуванні тарифів, про які говорили в лютому 2019 року та які згодом погодила Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, не взяли до уваги цей чинник.

У запланованих витратах на оплату праці НКРЕКП не врахували повний обсяг фонду оплати праці працівників на 2019 рік. Згідно з документацією, заробітна плата у працівників комунального підприємства повинна становити 8 610 грн, а з грудня 2019 року підвищитися взагалі до 9 828 грн. 

 

 

 

Тож для того, щоб працівникам підприємства жити стало трохи краще, тариф для громадян на централізоване водопостачання становитиме 9,62 грн за 1 куб. м (з податком на додану вартість), на централізоване водовідведення – 10,45 грн за 1 куб. м (з ПДВ). 

Друга постанова стосується будинів, які обладнані прибудинковими лічильниками: тариф на послугу з централізованого постачання холодної води – 10,04 грн за 1 куб. м (з ПДВ); тариф на послугу з централізованого водовідведення – 10,91 грн за 1 куб. м (з ПДВ).

Варто зауважити, що на питання депутата Кременчуцької міськради Оксани Піддубної, чи враховують ці підвищені тарифи витрати на ремонт мереж та розритого в місті асфальтного покриття внаслідок проведення там ремонтних робіт працівниками КП "Кременчукводоканал", директор підприємства Віктор Солодяшкін відповів негативно. А пориви мереж водопостачання спостерігаються чи не по всьому Кременчуку, можна собі тільки уявити, скільки кубометрів води втрачає підприємство.

Втім підвищення заробітної плати працівникам підприємства – чинник для керівництва комунального підприємства більш вагомий. Бо, за словами Віктора Солодяшкіна, пориви є всюди – мережі старі і їх треба міняти. А грошей на це, як ви зрозуміли, немає. Втім і на це, можливо, кошти колись виділять, бо, як зазначив представник підприємства, з 1 червня КП "Кременчукводоканал" може знову подати коригування своїх тарифів, які вступлять у силу 1 січня 2020 року. 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 463 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 700 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 723 0