Новини з 1996 року

Черговий сюрприз: в Україні хочуть знову підвищити нормативи на газ

Валерія Макряшина 24 лютого 2019 08:45 1416 0

Кабінет Міністрів практично втричі скоротив норматив споживання газу для українців без лічильників – 3,29 куб. м на людину.

При цьому Асоціація газового ринку наполягає, щоб норму підвищили до 5,8 кубів.

Відповідну постанову вже зареєстровано в Міненерго.

Новий норматив – 3,29 куб. м на людину – необґрунтований, заявив на прес-конференції голова Асоціації газового ринку України Денис Сенектутов.

“Є проект постанови, затверджений усіма органами виконавчої влади, Антимонопольним комітетом, який пройшов узгодження Державної регуляторної служби”, – заявив голова Асоціації.

Проект такої постанови опублікований на сайті Міненерго. У ньому йдеться не тільки про те, щоб знову збільшити нормативи для тих, хто платить за лічильником, а й урізати субсидії.

Так, за оцінками відомства, реальне споживання – 7,24 куб. м (діюча норма – 3,29 куб. м).

При цьому норма буде змінюватися залежно від сезону. За наявності гарячого водопостачання з квітня по вересень норма складе 5,8 куб. м, з жовтня по березень – 8,8 куб. м.

Тобто тих, хто не встановить лічильник або відмовиться його замінювати, покарають гривнею. Взимку їм доведеться платити в 2,6 рази більше, ніж зараз.

“Побутові споживачі, квартири, які не обладнані лічильниками газу, дозволяють собі нераціонально споживати цей вид енергоносія - обігрівають житлові приміщення за допомогою газових плит і духовок. У результаті таких дій протягом опалювального періоду 2017/2018 року споживання природного газу збільшилося на 17%. Крім того, відсутність 100% обліку природного газу в побутових споживачів містить ризики вчинення корупційних правопорушень“, – ідеться в документі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 319 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1462 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2452 0