Новини з 1996 року

Через місяць після трагедії в дитячій лікарні. Заговорила заступник мера Ольга Усанова

Олександр Курилов 08 червня 2019 11:05 749 0

Заступник міського голови Кременчука Ольга Усанова вчора прокоментувала трагічний випадок смерті дитини, який трапився наприкінці квітня в міській дитячій лікарні.

У своєму коментарі, який заступник мера оприлюднила у Фейсбуку, вона висловила співчуття батькам дитини й розповіла, в чому провина фахівців відділення реанімації, хто керуватиме далі лікарнею і як вдалося забезпечити чергування реаніматологів і не вдалося забезпечити чергування інфекціоністів, з чого й почалися всі трагічні події.

«Програма плюс» коментар Ольги Усанової оприлюднює й тут потрібно сказати, що цього  коментаря не було б взагалі й з’явився він тільки тому, що постало питання про звільнення самої заступниці міського голови Кременчука за її незадовільну роботу.

Отже, заступник міського голови Усанова написала таке:

«У Кременчуці стався надзвичайний випадок: у міській дитячій лікарні помер однорічний хлопчик Микита. Я висловлюю щирі співчуття батькам дитини, втрата яких є непоправною.

Цей випадок набув значного суспільного резонансу. Хочу повідомити кременчужанам, які міри були прийняті, щоб встановити причини та обставини, що призвели до смерті дитини. Офіційний документ з результатами службового розслідування був вручений батькам особисто.

Управління охорони здоров‘я створило комісію з управлінців, педіатрів, до її складу увійшли також неонатолог, анестезіолог-реаніматолог, патологоанатом. Ці фахівці не працюють у дитячій лікарні, щоб не було упередженого ставлення. Вони дуже ретельно вивчили медичні документи дитини, починаючи від ведення вагітності мами й до історії хвороби в стаціонарі дитячої лікарні. 
Комісія виявила, що дії лікарів приймального відділення, інфекційного відділення та реанімаційного відділення дитячої лікарні не повною мірою відповідали затвердженим медичним протоколам у плані обстеження і тактики ведення пацієнта. У відділенні реанімації було виконано діагностичну маніпуляцію без згоди батьків, як повинно було б бути. Реанімаційні заходи не відповідали протоколу лікування при даному стані.

За результатами службового розслідування директору дитячої лікарні Носенко було винесено догану за незадовільну організацію роботи і зобов‘язано дати принципову оцінку діям працівників лікарні, які були причетні до лікування хлопчика. Крім того, директора зобов’язано організувати тренінги для лікарів з вивчення медичних протоколів, а трьох лікарів відділення реанімації (Шамрая, Авраменка та Струбчевського) направити на позапланову атестацію до обласного департаменту охорони здоров‘я.
Носенко, зі свого боку, винесла догани трьом лікарям приймального відділення та трьом лікарям-анестезіологам, які спостерігали дитину. 
Таким чином була дана адміністративна оцінка діям кожного з лікарів та директору лікарні.

Проте за фактом смерті дитини відкрито і кримінальне провадження. Медична документація буде направлена на Комплексну судово-медичну експертизу до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Ця експертиза допоможе встановити причинно-наслідковий зв‘язок між обставинами, які призвели до смерті дитини. Суд дасть остаточну оцінку діям лікарів у цій трагедії.

На сьогоднішній день особисто написали заяви і за власним бажанням з посад звільнилися директор лікарні Носенко, завідувач відділення реанімації Авраменко та лікар-реаніматолог Шамрай.

У відділенні реанімації забезпечене цілодобове чергування лікарів-анестезіологів. Виконує обов‘язки директора дитячої лікарні Костянтин Добрик, заступник директора з медичної роботи».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 113 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 279 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 559 0