Новини з 1996 року

Через коментарі у Facebook? Депутата Ульянова не рекомендують на посаду судді Верховного Суду України

Ксенія Омельченко 08 січня 2019 12:15 1350 0

Рух "Чесно" склав аналітичні довідки про кожного з претендентів на посаду до найвищого органу в системі судоустрою України. 

Відповідно до методології, розробленої в рамках кампанії "Чесно. Фільтруй суд!", активісти зібрали інформацію з відкритих джерел про кар’єру, родинні зв’язки, освіту кандидатів. Також проаналізована інформація на відповідність кандидатів критеріям непричетності до корупції або кримінальних правопорушень, непричетності до ухвалення сумнівних рішень, відповідності стилю життя задекларованим доходам та прозорості статків, непричетності до порушення прав людини, дотримання норм професійної етики.

Потрапив у поле зору "Чесно" й депутат Кременчуцької міськради, головний юрист, радник міського голови з юридичних питань Руслан Ульянов. Він, нагадаємо, хоче зайняти посаду судді Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду України.

 

Що помітили активісти?

У розділі "Оцінка доброчесності" в довідці Руслана Ульянова йдеться про можливе порушення норм професійної етики.

Як зазначає Громадська рада доброчесності у своєму висновку, Руслан Ульянов під час виконання обов’язків депутата Кременчуцької міської ради та радника міського голови Кременчука, за твердженням журналістів, використовував у публічному спілкуванні сексистські висловлювання.

Також у соціальних мережах у листопаді 2016 року вживав ненормативну лексику щодо опонентів.

У висновку зазначено, що кандидат з 2011 року є активним дописувачем на сайті кременчуцького видання «Телеграф», де під час обговорень міських подій демонструє зверхнє ставлення до опонентів та вдається до глузливих висловлювань.

 


 

Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про вживання ненормативної лексики щодо опонентів, зверхнє ставлення та глузливі висловлювання є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію дотримання норм професійної етики.

Читайте також: Юридичний радник мера Ульянов назвав гаражний кооператив «Синтез» "курятником"

 

У розділі "Освіта" зазначено, що депутат навчався в Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого. Кар’єра Руслана Ульянова:

1999 – т.ч. – має право займатися адвокатською діяльністю;

2017 – т.ч. – юрисконсульт ФОП Ульянова Юлія Анатоліївна;

2012-2016 – юрисконсульт ПП «Адвокатська контора Ульянова»;

1995-2012 – юрисконсульт ТОВ «Красс» (з 1998 ТОВ «Юридична фірма «Ульянов і Чернявський»).

Зазначається також, що депутат є кінцевим бенефіціарним власником ПП “Адвокатська контора Ульянова”, ТОВ “Юридична фірма Ульянов і Чернявський” та ПРАТ “Побутовий комбінат “Промінь”.

 

У розділі "Зв’язки" вказана лише дружина депутата.

Згідно з декларацією родинних зв’язків кандидата за 2013-2017 роки:  Ульянова Юлія Анатоліївна (дружина) – з 2007 по т.ч. займається індивідуальною адвокатською діяльністю.

Читайте також: Одружений депутат Ульянов купив побачення з учасницею «Фемен» і публічно осипає її компліментами

 

Офіційні документи щодо кандидата:

Досьє

Декларація за 2015 рік

Декларація за 2016 рік

Декларація за 2017 рік

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2017 рік

Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність кандидата на посаду судді Верховного Суду Ульянова Руслана Анатолійовича критеріям доброчесності та професійної етики.

 

У розділі "Додаткова інформація" зазначено, що у 2016-2017 рр Руслан Ульянов уже брав участь у конкурсі на посаду судді Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду. Однак тоді він вибув з конкурсу за результатами співбесіди.

Читайте також: До судді Кривич є питання. Або депутат Ульянов на роботу у Верховний Суд йде з протекцією

 

У розділі "Інша інформація" йдеться про можливе  використання Русланом Ульяновим свого статусу депутата:

У 2015 році обраний депутатом Кременчуцької міської ради від партії “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”. 

Як зазначає Громадська рада доброчесності у своєму висновку, після набуття Ульяновим Р.А. повноважень депутата Кременчуцької міської ради, його дружина у 2016 році надавала юридичні послуги як самозайнята особа комунальним підприємствам «Кременчукводоканал» та «Благоустрій Кременчука» на загальну суму 280 000 гривень. У 2015 році – юридичні послуги комунальному підприємству «Кременчукводоканал» на суму 35 000 гривень. 

Читайте також: Дожились: відтепер і дружини кременчуцьких депутатів заробляють на КП "Теплоенерго"

Протягом 2012-2014 років, за даними, які містяться в досьє Кандидата, аналогічні послуги комунальним підприємствам Кременчуцької міської ради дружина не надавала.

На думку Громадської ради доброчесності, дані факти можуть свідчити про ймовірність використання статусу депутата Кременчуцької міської ради та радника міського голови з правових питань, адже кандидат міг впливати на об’єктивність чи неупередженість прийняття рішення щодо обрання особи, яка в подальшому надавала юридичні послуги кременчуцьким комунальним підприємствам.
 

На думку активістів "Чесно", відповідна інформація має бути відома суспільству та використана в ході конкурсу до Верховного Суду. Одночасно громадський рух не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки "Чесно" є оціночними судженнями, що можуть не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1256 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1918 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2442 0