Новини з 1996 року

ЧЕРЕЗ 72 РОКИ ПІСЛЯ РУЙНУВАННЯ. У КРЕМЕНЧУЦІ БЕРУТЬСЯ ЗА ВІДНОВЛЕННЯ КАФЕДРАЛЬНОГО СОБОРУ

Олександр Курилов 29 серпня 2015 17:51 964 0

У Кременчуці - все, як у стародавньому Ієрихоні. Там громадяни з молитвами сім разів обійшли місто й стіни міста впали. Тут – сім разів, по разу в рік, помолилися на площі Перемоги, біля памя'тного Хреста, який поставили поруч з пам’ятником Леніну, й останній щез.

Нині ж нова справа, яка називається «відновлення храму», й з огляду на те, що було раніше, – Собору у Кременчуці таки бути.

Це сьогодні на площі Перемоги, біля пам’ятного Хреста, Федір, архієпископ Полтавський та Кременчуцький Української Православної церкви Київського Патріархату,  очолив Божественну літургію.

Присутні на площі молилися, слухали  Євангеліє та хрестилися…

Далі ж – підуть конкретні справи. Вже з понеділка активісти міського ГО «Майдан» займуться підготовкою документів для звернення з приводу надання земельної ділянки для відбудови Успенського собору, який на цій площі стояв завжди.

Про що слід сказати – це впевненість присутніх у тому, що вони взялися за потрібну справу. З того, що ми знаємо сьогодні, – кафедральний Собор у місті був до 1943 року. Далі, вже в 70 роках минулого сторіччя, замість собору постав пам’ятник Леніну. У наші ж часи, все відбувається з точністю до навпаки – тепер немає пам’ятника вождю, але громада береться відновлювати кафедральний собор.

Останнє – про перспективи відновлення. Загалом християнство, при всьому нашому розвинутому розумі, так і залишається для нас не дуже зрозумілим. Єдине, що ми знаємо, – в житті слід чинити так, як написано в Біблії.

Можна чинити інакше, але це буде поганий експеримент над собою.

Саме такий дослід поставили у 1994 році четверо кременчуцьких правоохоронців, які вночі витягли з площі Перемоги несанкціонований  металевий хрест, який перед тим освятив отець Володимир зі Свято-Миколаївського собору УПЦ КП, й викинули його у Дніпро.  

Втоплений металевий хрест – нині стоїть бетонний і трохи в іншому місті, правоохоронці на ранок самі витягли з води й поставили косо-криво на місце.

Але, як на репортера, – краще б вони не чіпали освячених речей. Бо вже через півроку всі учасники цього дійства були мертві – кременчуцькі  міліціонери, які тягали освячений Хрест по площі Перемоги,  потрапили в аварію зі смертельними наслідками й ніхто з них не вижив.

Наскільки ця історія буде пам’ятною для всіх нас і для голосування депутатам, у яких проситимуть про земельну ділянку для храму?

Відповідь на це запитання ми дізнаємося вже на наступній і останній для цього скликання депутатів сесії міськради, яку проведуть 30 вересня.

 

Фотоколаж: Євген Безштанько

 

Теги: Відродження Свято-Успенського соборуЖиття КременчукаІсторія Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

На 449 річницю міста бібліотекарі відкрили сторінки сивого минулого Кременчука. ФОТО 94 0
Підняти вітрила! У День міста у Кременчуці пройшов парад вітрильників. ФОТО 147 0
Пісні та лірика: у художній галереї презентували книгу кременчуцької письменниці. ФОТО 215 0