Новини з 1996 року

Бюджет Кременчука перевиконаний на 71 млн грн. Депутати вирішуватимуть, на що їх витратити

Віктор Крук 21 липня 2016 12:45 816 0

Про обсяги перевиконання бюджету на засіданні депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та інвестиційної політики сьогодні розповіла віце-мер Тетяна Неїленко.

Засідання постійної депутатської комісії було присвячене розгляду питань, що виносяться на чергову сесію Кременчуцької міської ради, яка має відбутися 26 липня. Одним із найбільш важливих питань порядку денного майбутньої сесії стане внесення змін до показників міського бюджету на 2016 рік.

За словами віце-мера Тетяни Неїленко, перевиконання міського бюджету Кременчука за перше півріччя 2016 року складає 71 млн. 170 тис. грн. і спостерігається майже за всіма джерелами надходження. Вона нагадала, що 4 основних види податку дають майже 96% усіх надходжень до міського бюджету. Це: податок на доходи фізичних осіб, земельний податок, акцизний та єдиний податки.

Окрім цих основних видів, з квітня міський бюджет отримав додаткові надходження від передачі деяких повноважень державної влади на місцевий рівень. Мова йде про адміністративний збір за держреєстрацію фізичних та юридичних осіб, реєстрацію речових прав та інші види зборів. Ще один додатковий вид надходжень - 1,6 млн. грн. - з початку року надійшли до бюджету Кременчука за користування банком тимчасово вільними бюджетними коштами. Невиконання зафіксовано лише по статті, якою було передбачено відчуження комунального майна (на 1,9 млн. грн.) через накладений депутатами мораторій на його продаж.

Тетяна Неїленко пояснила, що перевиконання бюджету більше ніж на 5% дає право міській раді внести зміни і до видаткової частини бюджету. Вона збільшена на 75 млн грн. – щонайменше на таку суму міське фінансове управління прогнозує перевиконання бюджету за підсумками року. Ці додаткові кошти планується розподілити на найбільш нагальні та першочергові потреби. Серед них 7 млн. грн. додадуть на опалення бюджетних установ у зв’язку з підвищенням тарифів, чого має вистачити до грудня. Кошти на грудень передбачать при розгляді питання щодо внесення змін до міського бюджету за підсумками його виконання за 9 місяців 2016 року.

Виділять кошти на закупівлю підручників та харчування учнів 1-4-х класів. При затвердженні міського бюджету на 2016 рік було сподівання, що на ці потреби якісь кошти виділить держава, тому гроші виділили по травень. Але ці сподівання виявилися марними і міський бюджет бере на себе повне фінансування цих витрат до кінця року. 1,2 млн грн. виділяється на пільгові перевезення кременчужан у 3-му кварталі та фінансування пільг окремих категорій громадян за послуги «Укртелекому», санітарно-курортне лікування тощо.

Віце-мер Тетяна Неїленко наголосила, що додатково виділяють кошти на ремонт дахів шкіл та дитсадків, освітлення вулиць, закупівлю інсуліну для хворих на цукровий діабет (1 млн. грн.) та інші потреби.

Теги: бюджет депутати

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 243 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 200 0
Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 412 0