Новини з 1996 року

Буряк - по 19 грн/кг й огірки - по 32 гривні. Порожній табір "Зоряний" купляє вагони продуктів. Дорого!

Валерія Макряшина 09 липня 2020 13:35 2726 0

На території дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Зоряний", що у селі Потоки Кременчуцького району, дітей не видно. Але. Попри тимчасову заборону працювати, зважаючи на нестабільну епідемічну ситуацію, табір уклав ряд договорів на раніше оприлюднені (під час карантину) замовлення.

Угоди були опубліковані на сайті публічних закупівель Prozorro. 

Нагадаємо, керівництво табору наприкінці травня - на початку червня оголосило ряд тендерів на закупівлю продуктів харчування для дітей, яких табір не може прийняти ось уже другий місяць. Натомість замовлення сипляться одне за одним, продукти закупляються тоннами, гроші, відповідно, перераховуються.

Так, нещодавно порожній дитячий заклад відпочинку "Зоряний" домовився про закупівлю максимум, щоб їсти протягом 2 місяців (бо строк поставки товарів - до 30 вересня 2020 року):

фруктів на загальну суму 372 тисячі 732 гривні, серед яких 200 кг кавунів, 400 кг черешні, 300 кг сливи, 250 кг малини, 800 кг смородини, 400 кг вишні, 1100 кг персиків, 1300 кг нектаринів, 500 кг яблук, 250 кг апельсинів, 130 кг лимонів і (!!!) 2400 кг бананів. Зазначимо, що вартість 1 кг бананів на сьогодні в середньому - 25 грн.

Табір же купляє по 32 грн за 1 кг. Дорогувато, зважаючи на те, що це ОПТ...

Аналогічна ситуація і з лимонами, які наразі в супермаркетах коштують приблизно 35 гривень за 1 кг. Керівництво табору погодилося купити жовтенькі по 41 грн за 1 кг. Така ж сама ситуація і з більшістю інших фруктів. 

Постачальником за результатами торгів стала місцева ФОП Малик Наталія Миколаївна, яка запропонувала найнижчу ціну за продукти. Варто відмітити, що вона неодноразово надавала свої послуги нашим комунальним закладам, зокрема й табору "Зоряному" (з ним усього 12 вдалих угод на загальну суму понад 3 млн грн).

Ця ж сама ФОП Малик Наталія Миколаївна поставлятиме у заклад овочі і також з деякою переплатою. Загалом за овочі керівництво заплатить 412 тис. 428 грн.

Повернімося до переплат. Так у табір "Зоряний" буде придбано 3000 кг огірків за ціною 32 грн за 1 кг, хоча їх ціна сьогодні не піднімається вище 26 гривень. Наразі у більшості супермаркетів на огірки акція - 23 грн за 1 кг. Така ж ситуація і з ціною на капусту. Її табір купляє по 10,40 за 1 кг, хоча ринкова ціна не вище 5 грн. Звісно, це може бути незвичайна білокачанна капуста, а червона чи брокколі, втім навряд чи табір куплятиме такої понад 3 тонни.  

Найбільше "загнули" ціну за буряк, який у табір "Зоряний" куплять аж 900 кг, заплативши за нього 17 280 гривень. Відповідно, ціна 1 кг цього чи не найголовнішого борщового овоча становить 19,20 грн, хоча на ринку він коштує сьогодні (увага!!!!) 6 грн за кілограм.

І з усього цього виникає лише одне питання: чи може собі дозволити табір "Зоряний", якому заблокували два тури через коронавірус, такі витрати?

Пригадується ситуація з картопелькою по 47 грн за кг... Марнотратство? Що ви, ні, ні, це усього лише "казус", про який, звичайно, повідає згодом керівництво дитячого табору "Зоряний", якому ще, зазначимо, не дозволено приймати дітей. То хоч поїмо?

 

Матеріали по темі:

Як дають, то бери? Пустий кременчуцький табір "Зоряний" закуповує печиво та круасанчики

Кременчуцький табір "Зоряний" закуповує картоплю на 450 тисяч гривень. На карантинний сезон?

Із карантину - відразу в табір "Зоряний"? Дітям уже замовили футболки майже за 200 тисяч гривень

Казус із картопелькою по 47 нічого не навчив? У кременчуцький табір "Зоряний" купили "золотий" цукор

Кременчуцький табір "Зоряний" і бенкет під час епідемії, або Як злити пів мільйона гривень

Дітей поки що немає, але м'яса на мільйон. Табір "Зоряний" і підготовка до відкриття в турборежимі

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 512 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 989 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3499 0