Будуть рабами на заводах. У Кременчуці хочуть ввести часткове кріпацтво для випускників місцевих ПТУ

Депутати Кременчуцької міської ради пропонують рішенням сесії затвердити офіційний термін часу відпрацювання на промислових підприємствах міста для випускників місцевих ПТУ.
Обгрунтування такого кроку – у навчання ПТУшників держава вкладає кошти, але нерозумні вже колишні студенти йти на роботу до старих верстатів на кременчуцьких заводах – не поспішають.
Відповідну ініціативу, яка з самого початку є протизаконною, оприлюднив депутат з ПАТ «КВБЗ» й керівник бюджетної комісії міськради Олександр Плескун.
Єдине, що з цього приводу самим ініціатором поки що не визначено, як довго молодим токарям і слюсарям доведеться відпрацьовувати за отримані знання.
Але, вочевидь, мінімальний термін рабства в цьому випадку – три роки.
Цікаво, що першими проти такого рішення повстали самі директори професійно-технічних училищ і фахівці міського управління освіти.
І головне тут – завдяки трудовій міграції, коли випускники наших училищ після завершення навчання й недовгої практики (інколи й без неї взагалі) тікають за кордон, де за ту ж роботу вони отримують утричі більшу зарплату.
Натомість на їхнє місце приходять нові випускники й такий рух кадрів з Кременчука в країни ЄС дає можливість звітувати тому ж Миколі Несену (директору ВПТУ №7) про 90-відсоткове працевлаштування своїх випускників.
Про що слід сказати – будь-яке обмеження наших депутатів і введення ними трудового рабства у Кременчуці буде незаконним.
Єдине рішення з цього приводу – не введення заводських кріпаків, як це пропонує представник вагонобудівного заводу, але мотивація випускників, у тім числі й випускників ПТУ, аби вони на другий день не тікали з дипломами хто в Польщу, а хто в Чехію.
Однак це вже парафія власників наших заводів - того ж Володимира Приходька, Миколи Данилейка та інших.
Про що слід додати – сама ідея депутата Кременчуцької міськради Плескуна є цікавою. Однак є доповнення у вигляді запитання. Воно ж таке: чому депутати у реалізації своїх намірів зробити кріпаками місцевих молодих робітників говорять тільки про навчання у ПТУ?
До ПТУ ж дитина теж вчилася у школі, а перед тим – відвідувала дитячий садок. Відповідно й термін рабства у нашому місті можна зробити більшим – уже не 3 роки, а 15. А ще можна своїм спеціалістам платити за роботу по буханці хліба в день. Ще можна брати кошти з робітників за прихід на роботу. І таких варіантів – безліч.

Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись