Новини з 1996 року

Будівництво "Пізанської вежі" на 1-му Занасипу: забудовник не хоче "махача" з місцевими

Андрій Михайленко 14 липня 2016 13:45 1722 0

Представники забудовника стверджують, що мають на руках усі необхідні документи для будівництва, а самі мешканці 1-го Занасипу, біля чиїх осель хочуть збудувати 12-поверхівку, категорично проти такого будівництва.

Компанія "Набережний квартал-Кременчук", котра має наміри будувати 12-поверхівку, заявляє про повну готовність приступити до будівництва. Таку інформацію було озвучено під час прес-конференції юристом компанії Юліаном Волошиним, який запевнив, що нині його працедавець має повний пакет документів на будівництво та погодили його в усіх інстанціях.

Стало відомо, що в запланованому будинку має бути 92 квартири, а сама споруда має спиратися на бетону подушку, що не вимагатиме забивання паль у землю. Будівництво має тривати 6-8 місяців.

Читайте також: Стали відомі подробиці по скандальному будівництву на 1-му Занасипу. КОМПРОМАТ

Окрім того, пан Волошин, посилаючись на Державний архітектурний контроль, зазначив, що порушень чинного законодавства при перевірці виявлено не було.

Самі ж мешканці 1-го Занасипу на прес-конференцію завітали з плакатами проти будівництва та повідомили, що будівництво будинку - це загроза для їхнього життя. Люди вважають, що таке будівництво матиме негативний вплив на навколишні будинки, в одному з яких уже зараз утворилися тріщини, виникнення яких пов'язують з нестабільними грунтами в даній місцевості.

Позиція мешканців базувалася на тому, що сам план благоустрою території не погоджений,  а у забудовника численні помилки в документації.

Так чи інакше, але за годину дебатів спільної позиції між мешканцями та забудовником досягнуто не було: жителі 1-го Занасипу готуються до силового протистояння та перекриття доріг, а забудовники категорично відкидають застосування силових методів під час будівництва.

У ситуації, що склалася, мешканці 1-го Занасипу вважають винними представників міської влади.

Ще більше підозр викликає інформація про самого забудовника. 

 

ХТО СТОЇТЬ ЗА ЗАБУДОВНИКОМ та КОМПРОМАТ НА НЬОГО

 

Епізод 1. Як ми вже вказали, офіційним забудовником є Житлово-будівельний кооператив "Набережний квартал-Кременчук" (код ЄДРПОУ- 39558628).

Про те, що наміри забудувати 1-й Занасип є серйозними, свідчить рекламна кампанія та створення у соцмережі спільноти "ЖК Набережний квартал Кременчук". Чи то збіг, чи ні, але одним із перших підписників цієї спільноти "ВКонтакті" є нинішній депутат міської ради - однопартієць мера Микола Бокован.

За тими відеороликами, що розміщено в спільноті, даний проект здається вельми привабливим, але зовсім до іншої позиції можна пристати, якщо виходити з наступного.

Даний кооператив зареєстровано наприкінці 2014 року у селі Петропавлівська Борщагівка, що є фактичним передмістям Києва. Керівником та співзасновником вказано пана Єрьоменка Олександра Олександровича (мешканець Хмельницького). Іншими засновниками кооперативу є земляки керівника Юрій Сусляк і Трофімченко Юлія,  а також киянин Артем Шевченко. 

Із названих прізвища Єрьоменко та Трофімченко вигулькують серед інформації щодо керівників та засновників ЖБК "Набережний квартал Схід 2", яке влітку 2015 року опинилось у центрі скандалу, пов'язаного із самобудом багатоповерхівки у Харкові.

Торік даний кооператив мав намір звести багатоповерхівку у Харкові, на вул. Клочковській, 276г. 

Місцеві жителі почали протестувати проти будівництва житлового комплексу "Чайка", яким переймалося наше підприємство. За інформацією харківських ЗМІ, наприкінці травня 2015 року мешканці міста перекрили дорогу на знак протесту проти будівництва. Мітингувальники вийшли з транспарантом «Квартирна афера ЖК «Чайка» і стали впоперек проїжджої частини, перегородивши рух автомобілів.

За словами віце-мера Харкова Ігора Терехова, забудовник уклав договір оренди на земельну ділянку ще в 2007 році терміном до 2030 року. У компанії є дозвіл тільки на підготовчі роботи, але не на знесення зелених насаджень, а тим більше на будівництво. 

Усе це вельми нагадує ситуацію на 1-му Занасипу минулого тижня, але повернемось до подій у Харкові.

Після протестів тамтешніх жителів Департамент ДАБІ у Харківській області скасував реєстрацію повідомлення ЖБК «Набережний квартал схід 2» про початок будівництва багатоповерхівки. Підставою для скасування реєстрації документа стали недостовірні відомості, наведені забудовником. ДАБІ, що визнали будівництво самочинним.

Епізод 2. Вже згадані засновники ЖБК "Набережний квартал - Кременчук" Олександр Єрьоменко та Трофімченко Юлія є засновниками ще одного житлово-будівельного кооперативу, який має більш просту назву "Резиденція-2", який у 2015 році встиг засвітитися на самовільному будівництві у Хмельницьку. Про це повідомляв хмельницький ресурс "Громадський незалежний портал".

Будували багатоповерхову житлову будівлю по тамтешній вулиці Львівське шосе, 12 взагалі без будь-яких документів. 

 

 

 

 

 

Теги: Економіка КременчукаЖиття Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1488 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1559 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1482 0