Новини з 1996 року

Брат дружини першого віце-мера Кременчука. ЗОШ №26, світильники, тендер та розпил грошей

Олександр Курилов 22 вересня 2018 11:42 3241 0

Перший заступник міського голови Кременчука Володимир Пелипенко непогано прилаштувався сам у виконкомі й прилаштував своїх родичів.

А саме «прилаштування» стосується тендерів, які проводяться по «Громадському бюджету», та закладів міської освіти – середніх шкіл.

У даному випадку – ЗОШ №26, де виконавець робіт - це фірма «Кременергобуд», а прізвище виконавця, який купив для школи дешеві (тобто не дуже якісні світильники), – Дон.

Мова про проект енергоощадного освітлення, який втілювали в життя за проектом Громадського бюджету (250 тисяч гривень), конкурс,  голосування в Інтернеті й скандал у фіналі. Фірма, яка взялася за впровадження проекту, зекономила на дітях і це погано.

І «Програма плюс» писала про все це, але нині – нова інформація, про яку повідомляє журналіст-розслідувач Лариса Гориславець.

Пише ж вона таке.

"Ну що я вам скажу, друзі. Кота в мішку не сховаєш: то хвіст вилізе, то вуха.
Перевіряючи бюджетні закупівлі, я час від часу виявляю зв’язки чиновників і підрядників. Раніше схеми були прості, а тепер вони вдосконалюються.

І щоразу, коли ми знаходимо й розповідаємо про чергову схему, то підозрюємо, що наступну знайти буде ще важче. Бо доводиться наводити докази, а це означає – засвітити всі козирі. А іноді трапляється, що мої козирі й взагалі не з цієї гри. (Усяке буває.) Тому я б хотіла просто запитати заступника мера Володимира Пелипенка, чи правда, що Андрій Дон – одночасно рідний брат дружини Пелипенка і виконавець бюджетних замовлень? 
Отже, сьогодні про ймовірний зв’язок між фірмою ТОВ «Кременергобуд» (засновник і керівник Дон Андрій Олександрович) та заступником мера з ЖКГ Володимиром Пелипенком. 
Запитання про зв’язок цих людей озвучила не я, а батьки Кременчуцької школи №26, які подали проект на модернізацію освітлення, контролювали процес і раптом, як сніг на голову, отримали підрядника ТОВ «Кременергобуд».

У батьківській групі школи №26 у ФБ так і написано: «Але з’явився ТОВ "Кременергобуд". Як він з’явився, хто його рекомендував, не знають ні директор школи, ні департамент освіти, ні Пелипенко В.М. А "Кременергобуд" на моє пряме питання так і не відповів».
Що ж, спробую відповісти я. 
Юна компанія ТОВ «Кременергобуд» народилася у 2016 році. Засновник і керівник – Дон Андрій Олександрович. За 2017-2018 роки компанія отримала 5 контрактів на суму більше 1 мільйона гривень, усі – без конкурсу. 
Перша, початкова, адреса ТОВ «Кременергобуд» збігається з адресою ТОВ «Алькорцентр» - вул. Шевченка, будинок №16/5.

Колись директором «Алькорцентру» був Володимир Пелипенко. Аналітична система youcontrol.com.ua вказує, що засновницею «Алькорцентру» спершу значилася Марина Олександрівна Дон, а пізніше – Марина Олександрівна Пелипенко. Це одна і та ж людина? Спробуємо знайти інші докази припущення.
На жаль, офіційних підтверджень немає, оперуємо піратськими сайтами й соцмережами.

Так, телефонний довідник дає нам інформацію про таких людей із прізвищем Дон, які зареєстровані за однаковою адресою у Піщаному. Це Марина Олександрівна, дата народження 28 травня 1984 року, та Андрій Олександрович, дата народження 31 березня 1986 року. 
І знову несподіваний збіг! На сторінці Марини Пелипенко у ФБ (фото немає, на жаль) дата народження – 28 травня 1984 рік.
Що тут додати? Хіба що детальніше зупинитися на замовленнях ТОВ «Кременергобуд». Чотири з них отримано від кременчуцьких бюджетних замовників: управління молоді і спорту (550 тис. грн), ГЖЕП «Автозаводське» (190 тис. грн), ЗОШ №26 (246 тис. грн).
Іще один замовник – відділ освіти, молоді й спорту Піщанської сільради. Нагадаю, що Дон Андрій Олександрович зареєстрований у Піщаному. А в гімназії Піщаного у 2015 році працював заступником директора Дон Олександр Іванович, про що нам розповів сайт ЦВК. 
На цьому географія державних замовлень ТОВ «Кременергобуд» закінчується. 
А наша увага до державних закупівель бюджетних установ Кременчука триває».

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 730 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 892 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1250 0