Новини з 1996 року

Браконьєрство в заповідниках: водна поліція викрила осіб, які завдали державі мільйонних збитків. ФОТО

Іона Харченко 25 червня 2019 09:50 253 0

Тільки за два дні водна поліція відкрила 5 кримінальних проваджень за фактом незаконного вилову живих біоресурсів у акваторії Чорного моря на Миколаївщині та Херсонщині. При викритті браконьєрства були присутні також і кременчуцька водна поліція – керівник Олег Стешенко, його заступник Максим Шестопалов та інспектор Вадим Масляний.

 

 

Викриті особи вчиняли правопорушення під приводом науково-дослідної діяльності.

Як розповів начальник Управління організації діяльності підрозділів поліції на воді та повітряної підтримки Нацполіції України Сергій Науменко, під час відпрацювання акваторії Каланчацького лиману, безпосередньо поблизу острова Каланчацький, поліцейські виявили громадян, які здійснювали незаконний вилов живих біоресурсів.

«Зловмисники використовували заборонені для промислу знаряддя лову в заборонених для промислу районах. Зокрема, навіть на нерестовищах і в заповідних зонах. Збиток, заданий державі, лише по одному з виявлених порушень складає 260 тисяч гривень», — повідомив Сергій Науменко.

 

 

Також у ході відпрацювання Кінбурнської коси, на території Національного природного парку «Білобережжя Святослава», поліція виявила п’ятьох громадян, які займалися незаконним виловом.

Чоловіки пред'явили поліції документи, які дозволяють їм здійснювати науково-дослідний вилов. Проте повний перелік передбачених законодавством договорів і дозвільних документів на вилов та його транспортування порушники не надали.

«На території Чорноморського біосферного заповідника, безпосередньо за 100 метрів від єгерського будинку, там, де знаходяться охоронці заповідника, було виявлено незаконні ятери. В них знаходилися живі біоресурси. Таким чином поліцейські не допустили нанесення державі збитків на суму понад 2,5 млн гривень», — розповів очільник водної поліції.

 

 

 

Під час перевірки правоохоронці виявили підроблені документи на три човни та знищені номери на вузлах і агрегатах. Крім цього, працівники заповідника не надали жодних дозвільних документів на право перебування плавзасобів у заповідній зоні.

«Постає питання: яким чином люди, які повинні боротися проти браконьєрства та захищати заповідники України, не дивляться і не бачать те, що відбувається безпосередньо в них перед очима? Ми перевірятимемо їхню причетність до цих  правопорушень», — наголосив Сергій Науменко.

 

 

За всіма виявленими фактами правопорушень відкрито кримінальні провадження за статтею 249 (незаконне заняття рибним добувним промислом), статтею 290 (знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу) та статтею 358 (підроблення документів та їх використання) Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє Департамент комунікації Національної поліції України.

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 199 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 373 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 610 0