Новини з 1996 року

Боротися із зайвою вагою взимку не потрібно

pplus 28 січня 2020 08:10 173 0

Чи потрібно сідати взимку на дієту, якщо тіло набирає вагу в силу абсолютно природних, біологічно обумовлених причин? Американські вчені з Університету Массачусетса завершили дослідження, яке показало, що набирати зайві кілограми в зимовий період — це нормально.

Автори роботи підтвердили: в холодну пору року зайві кілограми дійсно йдуть гірше, ніж влітку. Як вдалося визначити фахівцям, це пов'язано з хімічними процесами в головному мозку.

«Взимку через брак сонячного світла зменшується вироблення серотоніну. Саме ця речовина регулює відчуття голоду. Через те, що взимку його виробляється менше, людина починає споживати більше простих вуглеводів, які сприяють збільшенню ваги», — пояснили вчені сезонний процес повноти.

За словами дослідників, із подібним явищем добре знайомі жінки. Під час передменструального синдрому в їхньому організмі також зменшується вироблення серотоніну, через що починає тягнути на солодощі, споживання яких може навіть стати безконтрольним.

Саме солодкі страви, особливо насичені не тільки цукром, але й жиром, є головним джерелом вуглеводів, які спонукають до зростання жирової маси та загальної ваги, підкреслили експерти. До того ж взимку люди менше рухаються, більше сидять вдома перед телевізором. Але в теплу пору року, як правило, вага нормалізується, вважають медики.

Зазначимо, що нещодавно вчені з Ізраїлю також виявили біологічний механізм повноти в людей. Співробітники Інституту Вейцмана з'ясували, що деякі люди «запрограмовані» на надлишок ваги через так звану кишкову мікрофлору — сукупність різних видів бактерій у їхньому організмі. Навіть схуднувши, такі люди знову набирають кілограми.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1687 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2754 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 1670 0