Новини з 1996 року

Боржників по іпотеці виселятимуть: нові умови нового Кодексу

Альбіна Козлова 18 жовтня 2018 17:08 351 0

Новий Кодекс за процедурами банкрутства, що був прийнятий у другому читанні в середу, 17 жовтня, скасовує заборону на стягнення квартир у боржників по кредитах.

"З моменту вступу в силу цього Кодексу втрачає силу закон України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті", - йдеться в Кодексі.

Нагадаємо, що мораторій ввели у 2014 році. Як наслідок, мало хто з валютних позичальників обслуговує свою іпотеку.

Також, згідно з Кодексом, у кожному випадку буде вводитися 5-річний особливий режим реструктуризації валютної іпотеки. Наприклад, вимоги кредитора, які виникли по кредиту у валюті, конвертуються в гривню за курсом НБУ в день відкриття справи про неплатоспроможність.

Погашаються боржником відповідно до плану реструктуризації в розмірі 100% від ринкової вартості квартири або житлового будинку, яка визначена оцінювачем, обраним кредитором.

Якщо площа квартири не перевищує 60 кв. м (або не більше 13,65 кв. м житлової площі на кожного члена сім'ї боржника) або площа житлового будинку не більша 120 кв. м, то процентна ставка в такому разі буде на рівні українського індексу ставок. Зараз індекс становить 15,36%.

У разі ж коли площа нерухомості більша, то «процентна ставка за таким планом реструктуризації встановлюється на рівні українського індексу ставок за 12-місячними депозитами фізичних осіб (UIRD), збільшеному на 3 п.п.», а план реструктуризації розраховується на 10 років.

Зазначається, що членами сім'ї боржника є особи, які проживали в квартирі чи будинку, який є предметом забезпечення.

Кодекс набуває чинності через півроку після офіційної публікації.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 751 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 805 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 1007 0