Новини з 1996 року

Безвізовий режим. Які документи потрібні кременчужанам, щоб поїхати в країни ЄС? Перелік

Марина Баніт 07 квітня 2017 10:41 991 1

Європарламент проголосував за надання безвізу українцям. Щоб безвізовий режим запрацював на практиці, 26 квітня має відбутися голосування в Комітеті постійних представників ЄС (COREPER), під час якого голосують посли країн ЄС. Потім це рішення рекомендують підтримати Раді міністрів ЄС, яка узгоджує такі рішення кваліфікованою більшістю. Після підтримки Радою ЄС рішення підписує голова Європарламенту і представник головуючої країни в ЄС. Потім буде публікація рішення в офіційному журналі ЄС, після неї треба відрахувати 21 день. З того моменту рішення і вступає в силу.

Якщо все пройде успішно, то, дійсно, в кінці червня українці вже на практиці зможуть скористатися правом перетинати кордони Шенгену без візи.

Безвізовий режим стосується власників діючих біометричних паспортів. Якщо старі паспорти, то все одно доведеться оформляти візу. Якщо у людини старий паспорт, але є діюча віза, то вона має право і далі використовувати її. Варто також відзначити, що безвізовий режим не дає права працювати в ЄС — це лише перебування не більше 90 днів протягом 180 днів. Українець може кілька разів перетинати кордон Шенгенської угоди протягом цих 90 днів.

Це не дає можливість виїхати в ЄС і там залишитися. Також бажаючі перетнути кордон Шенгену повинні обґрунтувати свою мету й умови планованого перебування.

 На кордоні можуть попросити, як це зараз відбувається, показати бронювання готелю, зворотний квиток, можливо, запрошення. Також треба мати достатньо коштів для проживання. Офіційно в правилах зазначено, що із собою повинні бути готівка або кредитні картки. На картках можуть перевірити баланс.

Звичайно, бажаючі перетнути кордони Шенгену не повинні бути в списках тих, кого розшукують або потенційно нести загрозу внутрішній безпеці і так далі.

Що потрібно Українцям для в’їзду в країни ЄС без візи:

Біометричний паспорт

Квиток назад

Бронь у готелі

Запрошення

Медстраховка

Які документи скасували:

Копії паспортів

Фотографії

Довідка про працевлаштування

Анкета для отримання візи

На всяк випадок радять мати при собі документи, які раніше були потрібні для отримання візи. Крім того, для громадян, що мають небіометричні закордонні паспорти, є обов'язковою наявність шенгенської візи.

Також на кордоні можуть перевірити вашу платоспроможність — близько 50 євро на добу.

Що потрібно для отримання паспорта у вигляді ID-картки:

Український паспорт

Анкета-заява

Свідоцтво про народження (для українців віком до 16 років)

Квитанція про оплату або оригінал і копію документа про звільнення від платежів

Отримати паспорт можна в підрозділах Державної міграційної служби. Термінове виготовлення (тиждень) обійдеться в 818,62 грн., а в плановому порядку (20 днів) — 561,47 гривень.

 

 

Теги: ЄвросоюзБезвізовий режим

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Влад Мирюш 07.04.2017 22:55

Запрошення от кого?

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1068 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2065 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2685 0