Новини з 1996 року

Безвіз врятував. Омелян обіцяє зарплату кременчуцьким машиністам у 20 тисяч. Помічникам – 16000 грн

Олександр Курилов 05 липня 2018 19:57 1230 0

Кременчуцькі машиністи зі станції Кременчук, які воювали з Укрзалізницею за вчасний ремонт електровозів (насправді – за зарплату), добилися своє мети.

Заробітну плату самим машиністам підвищать до 20 тисяч гривень. Помічникам – до 16 тисяч. Але мало того, «Укрзалізниця» ініціює повернення права для машиністів щодо дострокового виходу на пенсію, а всі локомотиви та електровози – перевірять.

Таку заяву сьогодні на сайті Укрзалізниці оприлюднив міністр інфраструктури Омелян, який коментував «італійський страйк», що три місяці поспіль проводили залізничники в багатьох містах України й Кременчука теж.

І це – безсумнівна перемога машиністів, які боролися за підвищення своєї заробітної плати. Відомо, що в нашому місті ця боротьба була жорсткою. У тій же Південній залізниці страйк намагалися задавити, для чого до станції Кременчук привезли машиністів з інших регіонів.

Але. Вся проблема України сьогодні в одному – у нас безвізовий режим, тобто люди спокійно їдуть працювати за кордон і звідси великі кадрові проблеми на місцевих підприємствах. Усіх і без винятку, й залізниця тут теж переживає велику кадрову кризу.

До того ж, і так слід розуміти, міністр порахував: ще рік такої втечі кадрів при втраті привабливості роботи на залізниці, і взагалі працювати буде нікому. Й питання тут – хто в цьому  випадку працюватиме на американських тепловозах, які Україна купує в Америці, й чи варто їх купувати, якщо водити їх буде нікому?

Звідси й рішення – машиністам та їхнім помічникам зарплату підвищать. Питання про їхню дострокову пенсію розглянуть. Щодо зарплати, то, звісно, мова не йде про тисячу доларів США на місяць, але й 600 доларів – це вже немало.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 637 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 855 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 1090 0