Новини з 1996 року

Безкоштовний тест на ВІЛ відтепер можна зробити у свого сімейного лікаря

Валерія Макряшина 23 серпня 2017 09:15 860 0

Як повідомляє прес-служба Кременчуцької міської ради та виконавчого комітету, вчора під головуванням заступника міського голови Ольги Усанової відбулося засідання круглого столу в рамках проекту ДЕЛОЙТ «Співфінансування замісної підтримуючої терапії шляхом надання платної послуги на базі комунального медичного підприємства». Ольга Усанова відмітила, що Кременчук став учасником пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області», який впроваджується за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» за сприяння БО «Світло надії».

Його головна мета - розбудова системи громадського здоров’я в Україні, робота над стандартизацією медичної допомоги пацієнтам з ВІЛ, які з різних причин не знають про свій статус.

Проект передбачає технічну підтримку діяльності з побудови маршрутів пацієнта за напрямами: «Профілактика», «Зв’язок з послугами» та «АРТ». Головний акцент робиться на заходах щодо розширення тестування на ВІЛ і його спрощення.

У рамках обговорення реалізації пілотного проекту керівник управління охорони здоров’я міста Дмитро Петращук наголосив, що наразі 52 медпрацівники первинної медичної ланки Кременчука пройшли курси підвищення кваліфікації щодо проведення діагностики ВІЛ шляхом експрес-тестування та мають повноваження проводити такі обстеження.

Головний медик міста зауважив, що наразі кабінет замісної підтримуючої терапії працює на базі лікарні «Придніпровська» по вул. Леонова, 12 (4-й поверх), де на безкоштовній основі всі пацієнти, які мають офіційний статус ВІЛ-інфікованих, отримують антиретровірусну терапію. Також повідомляється, що в цій лікарні триває капітальний ремонт приміщення. Фінансування здійснюється за рахунок коштів у рамках реалізації Пілотного проекту та міського бюджету. Орієнтовно відкритися він має з 1 жовтня. 
Окрім того, ще один кабінет замісної підтримуючої терапії розташований на базі наркологічного диспансеру за адресою: вул. Ціолковського, 76.

Враховуючи тенденцію збільшення показників ВІЛ-інфікованих кременчужан, з метою своєчасного виявлення ВІЛ-інфекції на придбання швидкотестів у міському бюджеті Кременчука будуть передбачені додаткові кошти, зазначила заступник міського голови Ольга Усанова.

Вона подякувала членам БО «Світло надії», за сприяння якого чимало років поспіль у місті проводиться роз’яснювальна та просвітницька робота серед жителів міста з профілактики ВІЛ-інфекції.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1004 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2004 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2621 0