Новини з 1996 року

Без зарплати, але на стаж: чи є робота після пенсії? Доступні вакансії для 60+ у Кременчуці

Валерія Макряшина 04 лютого 2020 13:05 2082 0

Наразі в Україні налічується понад 28 мільйонів громадян працездатного віку, з яких офіційно працюють лише 12,8 мільйонів осіб.

Втім навіть після виходу на пенсію багато хто продовжує працювати, адже розміри пенсій зовсім не "нардепівські" й залишають бажати кращого. Робота для пенсіонерів у нашій країні є, але старшому поколінню не так багато за неї платять, як більш молодим претендентам. 

Як розповіла Катерина М., яка є провідним менеджером однієї з місцевих фірм, більшість сучасних компаній надають перевагу молодому поколінню, а не "віковим" кандидатам, бо тим легше даються стартапи і їм легше освоювати сучасну інформацію. Але це стереотип. Ніщо не підтверджує того, що вікові кандидати не зможуть відповідати нинішнім умовам бізнесу, зважаючи на його агресивний темп. 

Водночас менеджери зазначають, що громадяни пенсійного віку більш загартовані до праці в промисловій галузі. 

Що стосується Кременчука, то працівники промислової галузі, тобто ті, хто працюють на наших місцевих заводах, на кшталт ПрАТ "АвтоКрАЗ", після виходу на пенсію продовжують там працювати.

Але (як би кумедно не звучало) платити їм більше та вчасно, зважаючи навіть на їх вік та на відданність професії, не стали. Затримка зарплати шалена. Що вже казати про працівників заводу, яким до пенсії залишилося 5-6 років, але піти з заводу вони не ризикують, побоюючись, що не знайдуть роботу взагалі й таким чином втратять роки для необхідного стажу. 

Які варіанти підзаробітку пропонують людям передпенсійного та пенсійного віку на порталах із пошуку роботи?

У Кременчуці для пенсіонерів є безліч вакансій, але різноманітними їх назвати, на жаль, не можна. 

Бухгалтер, продавець прилавкової торгівлі, робота на базарі, двірник, прибиральниця, охоронець, сторож - це майже вичерпний список "перспектив", які відкриваються перед співробітником солідного віку. 

Найбільше пенсіонери (й чоловіки, й жінки) обирають професію сторожа, бо робота нескладна й не вимагає особливих навичок або знань. Досить лише бути відповідальною, уважною людиною й не мати шкідливих звичок. Ті ж самі вимоги до охоронця, прибиральниці чи двірника.  

Заробітна плата, яку пропонують кременчуцьким пенсіонерам потенційні роботодавці, майже дорівнює розміру пенсії, яку вони отримують. Втім може бути більша (проценти, бонуси)  в залежності від компанії, яка наймає працівника, та від продуктивності цього ж працівника.

 

 

 

Підзаробити кременчуцьким пенсіонерам пропонують і на просторах інтернету. Можливо, й нічого страшного в цьому немає. Головне - просто вміти використовувати основні програми для набору тексту (WORD), користуватися редакторами і бути зацікавленим у навчанні.

Це копірайтинг, рерайтинг тощо. Можна взагалі зареєструватися в ЮТУБі й запустити свій блог - кулінарний чи "Як правильно вишивати хрестиком" тощо.

Якщо добряче покопатися, то можна знайти ще масу цікавих занять, якщо бути націленим виключно на результат і щиро хотіти знайти спосіб додаткового заробітку. Бо якщо держава особливо не дбає про пенсіонерів, то що робити? 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 439 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 561 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1066 0