Новини з 1996 року

Без йоду, зеленки та таблеток: МОЗ планує оновити склад автомобільних аптечок

Валерія Макряшина 17 січня 2018 12:19 925 0

Медичні аптечки в мотоциклах, автомобілях та автобусах повинні  бути оснащені засобами для надання першої допомоги при ДТП і не мусять містити будь-яких медичних препаратів. 

Відповідний проект наказу підготували в Міністерстві охорони здоров'я та вже подали на погодження 

За статистикою, причиною близько 80% смертей внаслідок ДТП до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги є масивна кровотеча.

Тому до мінімальної комплектації аптечки передусім будуть входити необхідні засоби для зупинки кровотечі: бинти різної ширини, серветки тощо. Замість резинового джгута у автомобільній аптечці буде механічний засіб для зупинки кровотечі по типу «САТ», який можна накласти собі самотужки.

І абсолютно всі медичні аптечки – мотоциклетні, автомобільні та автобусні – будуть оснащені інструкцією з покроковими діями при ДТП. В оновлених аптечках не буде медичних препаратів – зеленки, таблеток, які мають термін придатності і далеко не завжди вчасно оновлюються. Крім того, ліки не стануть у нагоді при наданні екстреної допомоги не фахівцями.

Це світовий досвід  – не включати лікарські засоби в обов’язковий склад автомобільних аптечок. За необхідності можна  доповнити власну аптечку необхідними саме для вас ліками.

Перелік медичних виробів та інших матеріалів, які повинні бути в складі аптечок медичних мотоциклетних, автомобільних та автобусних востаннє переглядався Міністерством охорони здоров’я України 20 років тому. Теперішній проект наказу має на меті привести аптечки у відповідність до європейських норм та стандартів. 
 

 

За інформацією з офіційного сайту МОЗ

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 371 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 718 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 563 0