Новини з 1996 року

Без висновків. Полтавський райсуд припинив розгляд справи щодо вбивства екс-мера Кременчука Бабаєва

Олександр Курилов 11 квітня 2018 13:01 1890 0

Полтавський районний суд, де з грудня минулого року тривав черговий (п’ятий) розгляд справи за фактом убивства екс-мера Кременчука Бабаєва, завершив учора засідання з цієї теми й більше до цього не повернеться.

Не повернеться, бо для продовження судового розгляду подій, що відбулися в Кременчуці у 2014-му, потрібні присяжні.

Однак 11 з 14-ти громадян, які виконують ці обов’язки в Полтавському районному суді, від участі в кременчуцькій справі та її розгляді відмовилися.

Це вчорашнє фінальне засідання Полтавського районного суду, де серед обвинувачених – в’язень сумління  Олександр Мельник, який уже четвертий рік перебуває під арештом у СІЗО не те що без будь-яких доказів, але й без натяків на такі.

Втім такі аргументи здорового глузду для обласної Феміди нині нічого не означають.

Причина - за нинішньої системи правосуддя, яка є на Полтавщині, доказами обвинувачення є ніщо інше, ніж голосування депутатів Полтавської обласної та Кременчуцької міської рад на своїх сесійних засіданнях.

Звідси й останнє рішення Полтавського районного суду, який розглядав кременчуцькі події, але так їх і не розглянув.

Тож далі всі папери передаються в Полтавський обласний апеляційний суд, де призначать новий, уже шостий суд, який продовжить розгляд справи, в якій немає доказів, але є рішення депутатських сесій.

Щодо підозрюваних, то всім їм продовжено знову термін тримання під вартою на чергові два місяці.

І з того, що ми бачили за останні півроку, з того, що відбувалося в Полтавському районному суді, – судді й присяжні тут тепер зможуть зітхнути з полегшенням.

Усе-таки працювати під тиском чиновників Полтавської обласної ради й Полтавської  обласної прокуратури – справа нелегка.

Який районний суд Полтавської області вивчатиме кременчуцьку справу наступним - на це запитання Полтавський апеляційний суд відповість за два тижні.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись