Новини з 1996 року

Без центрального опалення. Мешканцям Ревівки, не всім, ставитимуть газові котли за кошти бюджету

Валерія Макряшина 05 квітня 2019 14:30 633 0

Можливість переходу низькоповерхових житлових багатоквартирних будинків на індивідальне опалення тільки в одному районі  Кременчука й ні в якому більше "батьки міста" обговорювали сьогодні, 5 квітня, на засіданні виконавчого комітету. 

Ініціювали даний проект депутати міськради.  Зміст проекту - міськвиконком відключить централізоване опалення в районі Ревівки, а громадянам купуватимуть за кошти бюджету газові котли. Всього таких двоповерхових будинків - до десяти. 

У документі пропонується визначити комунальне підприємство «Кременчуцька Муніципальна Енергосервісна Компанія» виконавцем робіт з розробки енергетичних паспортів і проведення енергоаудитів багатоквартирних будинків по вул. Ю. Кондратюка та платником робіт з розробки проектної документації з реконструкції (приєднання) системи газопостачання багатоквартирних будинків по вул. Ю. Кондратюка.

Також пропонується доручити комунальному підприємству «Кременчуцька Муніципальна Енергосервісна Компанія» укласти тристоронні договори між ПрАТ «Кременчукгаз», абонентами, де саме комунальне підприємство «Кременчуцька Муніципальна Енергосервісна Компанія» виступатиме як платник, на видачу технічних умов та розробку проектної документації з реконструкції системи газопостачання. Також КП «Кременчуцька Муніципальна Енергосервісна Компанія» має забезпечити оплату КП «Теплоенерго» на підключення (відключення) об’єктів до (від) теплових мереж котельні Хлібної бази № 81 по вул. Ю. Кондратюка, 7Б у м. Кременчуці тощо.

Втім, як виявилося на засіданні виконкому, цей проект рішень має ряд зауважень. Зокрема, відсутня сама програма переходу на індивідуальне опалення для цих будинківЗа словами начальника відділу енергоменеджменту та енергетики Тетяни Андрієвської, наразі триває підготовка й дане питання треба ще дослідити.

Тут уже порушили фінансове питання: хто буде оплачувати енергоаудит багатоквартирних будинків? За словами Андрієвської, дана компанія може самостійно виконати ці роботи, без залучення третіх осіб, за власний кошт та власними силами. Щодо аудитора, якого запропонував мер та який працює у відділі енергоменеджменту, то він, виявляється, не сертифікований (у минулому році змінилися правила сертифікації, а її він досі не пройшов). Також він не може проводити ці роботи, бо він не є незалежним...

Говорили й балакали, втім, як заявив мер, - даний проект рішення ніщо інше як "суповий набір", без суті.

Зокрема, стосовно пункту про укладання тристороннього договору, за словами Малецького, дане підприємство, не маючи фінансування та юридичних зобов'язань, просто не може його укласти. 

Тож вирішили спочатку зачекати програму. Також мер дав протокольне доручення - спільно з енергосервісною компанією та департаментом ЖКГ підготувати документи й доопрацювати даний проект рішення на наступне засідання виконкому, яке відбудеться 26 квітня. Вже після того, як 24 квітня на сесії буде прийнята відповідна програма, а 25 квітня вона буде підписана. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1214 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2213 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2830 0