Новини з 1996 року

Без обстеження МРТ? Перша міськлікарня отримуватиме по 19,5 тисяч грн за пролікований випадок інсульту

Олександр Курилов 15 жовтня 2019 12:17 792 0

Із квітня 2020 року відділення неврології Першої міської лікарні отримуватиме по 19,5 тисяч гривень за кожен пролікований випадок інсульту.

Але як саме ці кошти виплачуватимуть за відсутності нейровізуалізації – обстеження на апараті МРТ, що необхідно робити для лікування інсультних хворих нашого міста, – невідомо.

Це останнє повідомлення від Національної служби здоров’я, де заступник голови Оксана Мовчан розповіла, що з 2020 року  в Україні запрацює програма медичних гарантій.  

«Програма медичних гарантій із 2020 року запрацює в повному обсязі. До гарантованого пакета увійдуть послуги на всіх рівнях медичної допомоги.  Лікування гострого мозкового інсульту є одним із чотирьох пріоритетів, якому приділятиметься особлива увага», - сказала Мовчан.

Але мова в цьому випадку про те, що в Україні 500 відділень лікарень приймають хворих з інсультами й 300 з них – (тобто кременчуцька теж) не мають належного методу для нейровізуалізації таких хворих», - на зустрічі з представником Нацональної служби здоров’я заявив відомий лікар–нейрохірург, професор Поліщук.

Далі ж просто питання: відділення неврології в першій міській лікарні нашого міста – найбільше серед усіх існуючих кременчуцьких лікарняних  відділень.

І слід віддати належне невропатологам цього медичного закладу, які ставлять діагноз лише за оглядом хворого.

Добре, якщо в пацієнта є три тисячі гривень, щоб йому могли зробити МРТ з контрастом, без чого лікування інсульту стає сліпим.

Цікаво тут одне – ось наш міськвиконком, де категорично відмовляються від придбання установки МРТ для Першої міської лікарні, прийняв рішення про оплату такого обстеження в приватній лабораторії для 700 хворих з інсультами.

Але прийняте рішення ще не означає, що такі обстеження справді хтось оплачує з міського бюджету й хтось їх справді проводить.

А от чому так – на це запитання міський голова Кременчука не відповідає.

Бо наступне питання в цьому тільки одне – враховуючи те, що в Полтаві все необхідне обладнання (бюджетне) для обстежень таких хворих є, а в Кременчуці – немає, то чи слід пацієнтам переїжджати на час хвороби в Полтаву?

На фото - зібрання в Національній службі здоров'я, висновок якого один: надалі пацієнтам з інсультом нашого міста краще буде лікуватися в обласному центрі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 372 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 723 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 564 0