Новини з 1996 року

Без черг безробітних на прохідних. На кременчуцьких підприємствах розповіли про досягнення

Олександр Курилов 19 вересня 2018 09:15 1984 0

Управління економіки міськвиконкому Кременчука відзвітувало про чергові показники розвитку промислових підприємств міста. Й за оприлюдненим – висновок один. Наші заводи та підприємства, всі разом, покажуть по завершенні  2018 року 103 відсотки зростання, як того від них вимагають в уряді.

А попереду в цій справі буде Крюківський вагонобудівний завод, де звітують про 182 відсотки зростання, бо за вісім місяців  цього року тут виготовили 2134 вантажних вагони.

Але справа навіть не в них, а в замовленнях, які отримали на ПАТ «КВБЗ». Й тут мова про  велику кількість пасажирських вагонів, 6 дизель-потягів та збирання тепловозів «Дженерал електрик»

І слід розуміти так, що в найближчий рік вагонобудівники через обсяги роботи, які потрібно виконати вчасно, взагалі не пам’ятатимуть  про вихідні.

Також у рекордсменах – Кременчуцький сталеливарний завод, де виготовляють вагонні рами та балки для заводів «Укрзалізниці». Тут сталеварам, які працюють в одну зміну, вдалося зробити неможливе – дістатися показника виробництва у 193 відсотки.   

Натомість на інших промислових підприємствах нашого міста все більш спокійно. Вже на ПАТ «Кредмаш» повідомляють, що з початку року виготовили 41 асфальтозмішувальну установку й це на  8 відсотків більше, ніж торік.

Але слід розуміти,  що далі з цим питанням буде гірше – вже всі,  хто ремонтує дороги в Україні,  кременчуцькі асфальтозмішувальні заводи купили й кому їх продаватимуть ще – незрозуміло.

І, звісно, що все добре в наших керівників гранітних кар’єрів, які вже відвантажили небачену кількість гранітного щебеню для ремонту доріг і наступного року робитимуть те ж саме.

Далі  ж про тих, хто обсяги виробництва зменшив. І тут мова про «Кремтекс», ціна на одяг якого програє європейським товарам, кременчуцькі хлібозавод та молокозавод, на яких ціною та якістю тиснуть конкуренти.

Однак у цій справі зменшення є ще один поганий показник - це Кременчуцький колісний завод та його звіт про мінус 32 відсотки з початку року й за цим показником – відсутність попиту на кременчуцькі колеса, який нічим компенсувати.

Висновки звідси – одні й це підсумок.

І мова тут про те, що в міськвиконкомі не знають повної картини розвитку промисловості міста. Зокрема, в мерії немає даних про роботу автомобільного заводу, ПАТ «Кременчукм’ясо», нафтопереробного й ще з півсотні серйозних міських виробників.

І на всіх цих заводах картина хоч не така вже й обнадійлива, але й не надто критична. Тим більше, що й працювати в Кременчуці через не надто великі зарплати особливо  нікому й черг шукачів роботи  перед прохідними сьогодні не спостерігається.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 849 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1278 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1734 0